Dukat 1. HRL muški – Drama u Našicama

30

NEXE – MOSLAVINA 39 : 39 (24:18) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 8.KOLO Dvorana OŠ Kralja Tomislava Našice, gledatelja: 400, Suci: Dražen Barić (Čakovec) – Tomica Belavić (Karlovac) Nadzornik: Saša Martinić (Zagreb) NEXE: Lelić, Šunda, Eter 2, Kasak 6, Mrđenović 2, Barišić 4, Tomičić 1, Nekić, Rajković, Šimić, Kević 9, Malner 9(4), Turković 6, Pahanić. Trener: Saša Kuček. MOSLAVINA: Kinderman, Banović 2, Čaprić 8, Lazarić 5, Popović , Dumešić, Podvalej, Polanec 3, Barić 10, Bedić 2, Adamović, Jelenić 9, Kohek, Slakoper. Trener: Davorin Adamović. ISKLJUČENJA: Nexe – 2 minute, Moslavina – 12 minuta SEDMERCI: Nexe 4(4), Moslavina 0(0) Večeras je odigrana, prava muška rukometna utakmica, po želji gledatelja i prava promidžba rukometne igre, koju je trebala prenositi i televizija. No po običaju nije bilo TV prijenosa, a zbog toga je utakmica i igrana u ovom terminu. Kao da su igrači u znak protesta odigrali jednu vrlo efikasnu utakmicu, puno golova, što ne znači da nije bilo obrana. Ovakav visok rezultat našičani ponavljaju već u drugoj utakmic, sjetimo se u prošlom kolu su zabili čak 44 gola. Inače utakmica je počela vodstvom domaćih, 4:0, pa sve do 11:4, i vodstvo domaćih je obilježio prvi dio utakmice. Moslavina je tražila načina da sustigne razliku, bilo je 15:11 i 19:15, no bili su neumoljivi domaćini te su već u prvom dijelu postigli 24 gola, istina i primili su 18. Početkom drugog poluvremena, ponovno domaćin u zamahu, i ubrzo je na semaforu 28:20, i nakon ovog visokog vodstva domaći su stali jer su vjerovali kako je utakmica riješena. No iskusna momčad iz Kutine, polako je smanjivala rezultat, te je uspijela doći do izjednačenja 30:30. Tada počinje “drama” nakon nekoliko izjednačenja gosti imaju prednost od 32:35, pa i 37:39, što su domaći igrači ipak uspijevali nekako stići i u posljednjoj minuti preko Malnera iz sedmerca i Kasaka iz igre izjednačiti rezultat. U pravoj golijadi, našičani su imali Kevića i Malnera sa po 9 golova te Kasak i Turković postigao 6 golova, dok je u momčadi iz Kutine uz Barića sa 10 golova efikasan bio i Jelinić sa 9 te Čaprić sa 8 golova. Zanimljivo kako momčad Moslavine nije imala niti jedan sedmerac. CROATIA OSIGURANJE – KARLOVAC 30 : 18 (15:9) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 4.KOLO Kutija šibica, gledatelja: 200, Suci: Igor Barle – Saša Vučić (oba Zagreb) Nadzornik: Damir Pavošević (Lug Samoborski) U večerašnjoj utakmici Croatia osiguranje je pobijedila Karlovac, i time ponovno zasjela na vrh tablice muške lige. Nisu večeras bili raspoloženi strijelci kao protekle nedjelje, te su postigli samo 30 golova, no obrana je dobro odigrala i za razliku od nekih prošlih utakmica primila relativno mali broj golova, što daje nadu u slijedećim utakmicama Lige prvaka. Izvor: Hrvatski rukometni portal