B reprezentacija startala pobjedom

33

Trofej Karpati, Cluj (Rumunjska) 1. kolo HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 27 : 24 (12:14) Hrvatska ženska B reprezentacija pobjedom je startala na “Trofeju Karpata” koji se održava u rumunjskom Cluju. U prvom susretu turnira naše cure pobijedile su selekciju Španjolske rezultatom 27 : 24 (12:14). U prvom poluvremenu bolje su se snašle Španjolke te se na odmor otišlo sa njihovom prednošću od dva pogodka. U drugom poluvremenu naše cure posložile su redove te upisale prva dva boda. U našoj reprezentaciji vratarke su branile svaka po jedno poluvrijeme i najzaslužnije su za hrvatsku pobjedu. Posebno se istakla vratarka Marta Žderić koja je branila u drugom dijelu te primila samo 10 pogodaka. Hrvatska reprezentacija nastavlja sudjelovanje na turniru sutra susretom drugog kola protiv A selekcije Rumunjske koja je u svom prvom nastupu pobijedila istoimenu B selekciju sa 27 :24 Podsjetimo, hrvatska ženska B reprezentacija igra u sastavu: Križanac, Žderić, Gotal, I.Hrgović,Papak, Veselovac, Lovrak, Brčić, Jukopila, Šerić, Milanović Litre, Bašić, Kožnjak, Petković, Janković i Živalj predvođene izbornikom Goranom Mrđenom. Na turniru uz našu selekciju nastupaju još i reprezentacija Španjolske te A i B reprezentacija Rumunjske. N.T.