Rusija bolja od Hrvatske

20

Francuska 2007 – 18. Svjetsko prvenstvo u rukometu za žene Skupina 1 06.12.2007 Metz – Salle les Arénes hours, 15,00h gletatelja: 4500 HRVATSKA – RUSIJA 25 : 30 (10:16) HRVATSKA: Grubišić (2), Tatari 1, Golubić, Milanović-Litre 4, Starček 3, Gaće 1, Pušić 3, Palčić 2, Horvat, Pasičnik 4, Penezić 2, Jelčić (8), Lovrić 3, Zebić 2. Trener: Josip Šojat RUSIJA: Suslina, Vyakhireva 4, Romenskaya, Postnova 4, Kareeva 3, Andryshina 4, Uskova 2, Polenova 4, Turey 4, Shipilova, Sidorova, Muravyeva 2, Dmitreva, Bliznova 3 Trener: Evgeny Trefilov Suci: Licis – Stolarovs 7 metara: Hrvatska: 3/3 , Rusija: 2/2 Isključenja: Hrvatska: 4 minuta (Gaće, Zebić), Rusija: 6 minuta Maja Zebić postigla je jedan pogodak sa krila iz dva pokušaja Hrvatsle rukometašice su porazom 35 : 25 protiv svjetskih prvakinja Ruskinja otvorile drugi dio natjecanja na svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Izbornik Šojat krenuo je sa sedmorkom: Grubišić, Palčić, Pušić, Golubić, Penezić, Tatari i Pasičnik. Budući da su naše djevojke izgubile četiri lopte za redom, u igru je umjesto Mirande Tatari ušla Ivana Lovrić. Hrvatska je pokušala obranom 5-1 (sa isturenom Pušić) zaustaviti visoke i jake ruske igračice, ali to im nije polazilo za rukom pa je Šojat postavio obranu 3-2-1, No Ruskinje su sa dva pivota prisilile naše cure da ne izlaze duboko što su vanjske igračice Rusije dobro iskoristile i sa nekoliko uzastopnih golova podigle prednost na 6 razlike. Što se pak napada hrvatske reprezentacije tiće, previše su naše cure forsirale igru kroz sredinu gdje je ruski blok bio najjači. Usput su i izgubile 8 lopti što je uz realizaciju od 42% u prvom poluvremenu dovelo do toga da prvi dio završi 16 : 10 za Rusiju. U nastavka su Hrvatice krenule odlučnije, sa čvršćom obranom što je rezultiralo smanjenjem ruskog vodstva. U 42. minuti bilo je 18 : 16, a posebno se isticala Ivana Lovrić koja je svojim solo akcijama izluđivala rusku obranu. Nažalost, Ruskinje su se brzo pribrale i sa nekoliko lakih golova, ponovno se odvojile na 5 razlike. Tada Šojat ponovno mjenja obranu. cure kreću igrati 4-2, što je u 57. minuti dovelo do smanjenja razlike (27 : 25). Petra Starček tada radi dvije greške u napadu zaredom, a Ruskinje is kontri povećavaju prednost na konačnih 30 : 25. Petra Starček krasno je presjekla loptu i postigla gol. Petra je to uskoro ponovila kod rezultata 18 : 16 za Rusiju u 42. minuti, no ovoga puta, velika prilika za dolazak na samo jedan gol zaostatka, propuštena je. Ovom pobjedom Ruskinje su praktički osigurale Pariz i četvrtfinale, a naše djevojke će to, nadamo se, napraviti u utakmicama protiv Angole, Norveške i Makedonije. Hrvatska je i protiv Rusije, slično kao i protiv Francuske pokazala da se može nositi i s najjačima. Curama fali samo malo više koncentracije u igri te dužih perioda dobre igre tijekom utakmice i onda će sve biti u redu i cilj će, nadamo se, biti ispunjen . Kako probiti ruske divove? Cure za vrijeme time-out-a Nakon utakmice Petra Starček je izjavila: – Nas neće pa neće. Šta uopće pametno reći nakon ovakve utakmice? Izgubili smo utakmicu u prvom poluvremenu lošom igrom u obrani. Kasnije smo posložili obranu, krenuli čvrsće,ali…nije lako stizati Ruskinje. Nemamo puno vremena do sljedeće utakmice, treba analizirati pogreške, iskoristiti dan odmora i okrenuti se Angoli . Angolu možemo i moramo pobjediti, i tako prekinuti niz od dva uzastopna poraza. Utakmice s Angolom i Makedonijom bit će ključ za prolazak u četvrtfinale, a mislim da se možemo nositi i s Norveškom. Samo da krenemo pobjeđivati ! Josip Šojat: – Ništa nije izgubljeno ovim porazom. Mi smo puno stvari izgubili protiv Francuske, to je očito. no, pokazali smo da imamo dobre momente. Na žalost, momenti nisu dosta, moramo imati kontinuitet Z.V.