DUKAT – 1.HRL – muški – Klasa više!

32

Dukat 1. HRL za muške, 14. kolo ZAGREB CROATIA OSIGURANJE – PERUTNINA PIPO IPC 46:23 (23:9) Zagreb, Kutija šibica, suci: Gubica, Milošević (Osijek) ZAGREB CROATIA OSIGURANJE: Kaleb 4, Duvnjak 3, Valčić 4, Lazarov 8, Špoljarić, Vori 5, Bedeković 3, Bičanić 1, Horvat 10, Kopljar 1, Vukić 3, Koloper 4 PERUTNINA PIPO IPC: Bagarić 2, Arnaudovski 7, Raković 1, Varga 1, Balog, Vidaković 6, Belko 1, Turk 1, Mesarić 2, Krajner, Herman 2, Čavar Obrane Croatia osiguranje: Jerković 19, Somić 8 Perutnina Pipo IPC: Šego 10, Tkalčec 1 Sedmerci Croatia osiguranje: 2/2 (Lazarov 2/2) Perutnina Pipo IPC: 2/3 (Arnaudovski 2/3) Isključenja Croatia osiguranje: – Perutnina Pipo IPC: 2 minute Croatia osiguranje je u duelu s čakovečkom Perutninom pokazala i dokazala još jednom ono što smo i prije znali: Zagreb je apsolutno najmanje klasu više od svih drugih u hrvatskom rukometu. Mogao je Pipo doduše igrati i bolje barem u obrani, no rezultat 46:23 jasan je pokazatelj stanja na terenu. Za cijeli bi tekst u stvari bilo dovoljno reći: Pipo je u prvih 18 minuta postigao tri pogotka. No, da ne bude zabune, utakmica je bila zanimljiva, ako zbog ničeg drugog onda zbog mase reprezentativaca, potencijalnih reprezentativaca i kadetskih reprezentativaca koji su se našli na parketu Kutije šibica. Sve ih je budnim okom pratio Lino Červar, i ovog puta iz gledališta, dok je Zagrepčane s klupe vodio Maglajlija Senjanin. U prvom je dijelu Perutnina iznimno slaba u obrani, kao da su se Čakovčani suzdržavali, pošto inače znaju igrati mnogo agresivnije, dok su igrači Croatia osiguranja neštedimice koristili svoje visoke blokere i zagorčili inače raspucanom Bagariću život. Na vratima Zagreba bio je vrlo solidan Jerković, nije bio loš ni Čakovčanin Šego, no tek u drugom dijelu Perutnina uspijeva sastaviti dva-tri pogotka. Pipo ima seriju +3 u posljednjim minutama susreta (dva gola Vidakovića, jedan Belka), no prije toga je čakovečki gol bio poligon za napucavanje Lazarovom, Horvatu i Voriju, pa par čakovečkih pogodaka ne mijenja ništa na stvari. Bodove za osiguranje druge pozicije na ljestvici Perutnina će tražiti u Našicama ove subote, nadajmo se da visok poraz neće obeshrabriti inače solidne Čakovčane. Izvor: SportNet