Home / Novosti / Reprezentacije / Juniori / Juniori u polufinalu Europskog prvenstva

Juniori u polufinalu Europskog prvenstva

Hrvatski juniori u borbi za polufinale Europskog prvenstva snage su odmjerili s domaćinom Danskom. Nakon prolaska u glavne fazu natjecanja i slavlja nad Norveškom pred izabranicima Hrvoja Horvata stajala je najvažnija utakmica europske smotre u kojoj bi i bod bio dovoljan za prolaz u polufinale i borbu za medalju. Hrvati su krenuli dobro, zatim zapali u crnu rupu, ali s velikom željom koju su pokazali izvukli su se iz minus šest, poravnali i potom preuzeli vodstvo da bi na kraju s +3 prošli u polufinale Europskog prvenstva.

Prvi pogodak na susretu stigao je iz ruke Marina Šipića koji postavlja 1:0, a uz pomoć Morena Cara i 3-2-1 obrane otišla je Hrvatska na 2:0. Ubrzo je Danska izjednačila (2:2), zatim su naši ponovno minimalno poveli (5:4), a onda stiže pad koncentracije u hrvatske redove. U 20. minuti utakmice domaćin je pobjegao na +2 (9:7). Bio je to znak za izbornika Hrvoja Horvata koji je u 23. minuti pozvao minutu odmora. Nakon time-outa pojačali su naši momci te je Borna Manci Mičević poravnao na 11:11. Uz pomoć Cara na golu hrvatska je ostala uz bok domaćinu stoga se na odmor otišlo pri 13:13.

Drugo poluvrijeme s dva pogotka otvara Danska i bježi na 15:13, do 35. minute to se povećalo na 18:15. Zvao je Horvat novi time-out, ali ni novi dogovori nisu pomogli hrvatskim redovima. Radoš je u 39. minuti dobio crveni karton i dodatno oslabio Hrvatsku. Raspad se dogodio oko 40. minute kada je domaćin otišao na +6 (23:17). Nisu se htjeli predati naši momci, prebacili su u višu brzinu, krenuli ekspresno i u deset minuta Dancima priredili šok. Serija 7-0 i gol Ante Babića za izjednačenje na 24:24. Odlično raspoloženi Car zaključao je svoja vrata i s nekoliko uzastopnih obrana omogućio Hrvatskoj da u 52. minuti preuzme vodstvo i pobjegne na 30:25. Na kraju su naši momci slavili 32:29 i plasirali se u polufinale Eura.

”Čast mi je voditi momčad poput ove. Odigrali su odlično i vratili se u utakmicu kada je bilo najteže. Imamo nešto ozlijeđenih igrača, ali vjerujem da ćemo do polufinala sve to sanirati. Ova momčad može sve nadoknaditi, a to je pokazala i danas kada se od minus šest vratila u igru te preokrenula utakmicu u svoju korist. Idemo na Španjolce. Bit će teško, ali s ovakvim samopouzdanjem možemo svašta napraviti i svakome pomrsiti planove”, rekao je izbornik Hrvoje Horvat nakon plasmana u polufinale Europskog prvenstva.

Polufinale Hrvatska igra u petak, 5. kolovoza, u 18 sati, a protivnik je Španjolska.

Europsko juniorsko prvenstvo, grupa 2:
HRVATSKA – DANSKA 32:29 (13:13)

HRVATSKA: Špikić, Car; Perić , Glavaš 3, Zobec , Mandić 4, Markušić 4, Jelinić 3, Radoš 2, Severec , Šipić 5, Obranović , Babić 7, Vrdoljak 2, Manci Mičević 2, Ćorić
Izbornik: Hrvoje Horvat

DANSKA: Brasen, Gade; Nielsen, Olesen 2, Ladefoged Blazejewicz, Mensing 5, Norager 2, Laeso Christensen, Bitsch 3, Saugstrup 6, Nikolajsen 1, Holm Haack 4, Bergholt 1, Augustinussen 4, Svane Peschardt 1
Izbornik: Morten Astrup Henriksen

Juniori otvorili Svjetsko prvenstvo pobjedom protiv Saudijske Arabije

Hrvatska muška juniorska reprezentacija slavila je u prvoj utakmici Svjetskog juniorskog prvenstva u Alžiru. Izabranici …