Home / Novosti / Reprezentacije / Juniori / Juniori četvrti na Europskom prvenstvu

Juniori četvrti na Europskom prvenstvu

Hrvatski juniori stigli su do posljednje utakmice na Europskom prvenstvu u Danskoj. U borbi za broncu snage su odmjerili s jakom Francuskom koja je od prve minute nametnula svoj tempo utakmice i do kraja držala prednost. Tako se izabranici Hrvoja Horvata u Hrvatsku vraćaju kao četvrti u Europi što je ujedno veliki rezultat za ovu generaciju.

Utakmicu pogotkom otvara Marin Šipić za početno vodstvo Hrvatske , ali ubrzo je Francuska zaredala četiri pogotka i otišla na +3 (4:1). Bio je to prvi znak za Hrvoja Horvata da je momcima potreban novi dogovor, ali ni time-out nije ništa promijenio. Promašeno je bilo previše zicera, obrana nije mogla zaustaviti Francuze koji su se dodatno odvojili na +7 (10:3). Ponovno je Horvat zvao minutu odmora. Ponovno nije došlo do promjene na terenu u igri. Francuska je nastavila s efikasnom igrom, a naši su tek počeli smanjivati zaostatak u 25. minuti utakmice kada su od minus devet preko Medića do kraja poluvremena smanjili na 12:18.

Hrvati su krenuli mnogo bolje u drugom dijelu utakmice. Posložili su napad, izgledali su puno koncentriranije, ali obrana to nije pratila. Ante Babić je u 40. minuti zabio za 17:22. Francuska je unatoč boljem izdanje Hrvatske rutinirano zadržavala stečeno vodstvo i mirno privodila utakmicu kraju. U posljednjih pet minuta Francuzi su ušli s +9 (36:17). S nogom na kočnici Francuske, a pojačanim tempom naših momaka Hrvatska je uspjela smanjiti zaostatak te je na kraju su brončano odličje Francuska osigurala rezultatom 30:35.

”Čestitao bih dečkima na odlično odrađenom Prvenstvu. Otišli smo nekoliko stepenica više od našeg posljednjeg natjecanja. Sljedeće što nas čeka je Svjetsko prvenstvo gdje ćemo tražiti da odemo tu jednu stepenicu do postolja. Bilo je teško posložiti se za ove dvije posljednje utakmice jer su nam se ozlijedili Severec i Vrdoljak. Izvukli smo odličan rezultat, momci su dali posljednje atome snage i možemo svi biti ponosni na njih. Vidjeli smo što možemo, kako stojimo, skupili jedno vrijedno iskustvo i s time u mislima ćemo se nastaviti pripremati se za sljedeću akciju”, rekao je izbornik Hrvoje Horvat na kraju Europskog prvenstva.

Europsko juniorsko prvenstvo, utakmica za 3. mjesto:
HRVATSKA – FRANCUSKA 30:35 (12:18)

HRVATSKA: Car, Špikić; Perić 4, Glavaš, Zobec, Mandić 3, Markušić 2, Jelinić, Severec, Šipić 3, Obranović, Babić 6, Vrdoljak, Medić 6, Manci Mičević 5
Izbornik: Hrvoje Horvat

FRANCUSKA:Harbaoui, Lagarde, Macquais 5, Billant 6, Ferrandier, Maguy, N’Goma 2, Bonneau, Pelayo, Kamptchop 4, Nyembo, Minne 4, Pechmalbec 1, Lenne 3, Richardson 3, Mem 7

Izbornik Šoštarić objavio popis reprezentativki za kvalifikacije za Europsko prvenstvo

Hrvatska reprezentacija okuplja se 25. rujna u 11 sati ispred Doma sportova u Zagrebu, a …