Home / Europska natjecanja / EHF Kup / Nexe minimalno poražen u Pragu

Nexe minimalno poražen u Pragu

Našički Nexe uključio se u EHF Kup i u drugom kolu kvalifikacija otputovao u Prag. Unatoč dobrom izdanju, Gromovi iz Našica upisali su minimalni poraz i prolazak dalje morat će izboriti pred domaćim navijačima u Našicama.

Na gostovanju u Prag Nexe je dobro krenuo te je dobro držao vodstvo tijekom prvog dijela. Dukla se cijelo vrijeme držala u priključku i nije davala Gromovima da se dodatno odvoji. To je i pokazao rezultat na kraju prvog poluvremena kada je bilo 17:16.

Izjednačena borba u Pragu nastavila se i u drugom poluvremenu utakmice. Minimalne prednosti su se izmjenjivale između obje momčadi sve do infarktne završnice. Domaćini su uspjeli zabiti gol za minimalnu prednost i takvu uspjeli zadržati sve do isteka 60. minute stoga je Dukla Praha slavila 30:29.

Najbolji su u redovima NEXE-a bili Mislav Nenadić i David Špiler svaki s po šest pogodaka, dok je Perica Lelić upisao četiri obrane.

EHF Kup, 2. kolo kvalifikacija:

Dukla Praha – NEXE 30:29 (16:17)

Dukla Praha: Rangl, Simunek, Svitak 5, Kyvala 3, Brezina, Krousky , Kotrc 7 , Reichl 1, Mubenzem, Petrzala, Jenicek 5, Syrinek 2, Hlavaty, Brabec 1, Kastner 4, Šustek 2

NEXE: Lelić, Gadža 3, Eter 1, Zrnić 6, Mrđenović 1, Barišić Jaman 3, Sršen 3, Lorger, Šakić 1, Halilković, Vegar 1, Nenadić 6, Špiler 4, Herceg

Nexe dobrom igrom otkinuo bod Celju

Rukometaši našičkog Nexea prije novog susreta EHF kupa gostovali su kod slovenskog prvaka Celja u …