Home / Novosti / Reprezentacije / Juniorke / Juniorke i u drugom susretu bolje od Srbije

Juniorke i u drugom susretu bolje od Srbije

I u drugom prijateljskom susretu protiv Srbije juniorke su došle do pobjede. Danas, u nedjelju, pobijedile su rezultatom 27:12 (11:6) i time završile kontrolne pripreme uoči odigravanja kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će od 17.-19. ožujka igrati baš u Đurđevcu.

Odlično su rukometašice Ivana Jerkovića otvorile drugu utakmicu protiv Srbije. Odličnom igrom u obrani ostavile su svoje protivnice gotovo deset minuta bez pogotka a one su do tad zabile četiri (4:0). Srbiju je golovima koliko toliko u igri držala Lidija Cvijić.

Kod Hrvatske bez ikakvih problema uglavnom zabijale Tena Japundža, Katarina Mrazović i Anna Dobrić. Prednost koju su stvorile na početku do kraja poluvremena hrvatske juniorke su još i povećale te su na odmor otišle s pet pogodaka prednosti.

S jednako dobrom igrom juniorke su nastavile i u drugom poluvremenu kada je njihova prednost nad Srbijom iz minute u minutu rasla. S čak deset pogodaka prednosti povele su Hrvatice u 44. minuti preko Dobrić.

Međutim tu golovima i visokoj prednosti nije došao kraj jer su izabranice Ivana Jerkovića nastavile do kraj utakmice igrati u visokom ritmu te su na kraju slavile sa super uvjerljivih +15 (27:12). Dobrić je bila prvo ime Hrvatske u ovom susretu sa šest pogodaka, a pet je postigla i Tena Japundža. Kod Srbije je najefikasnija bila Lidija Cvijić s pet pogodaka.

Hrvatska je ovim dvjema utakmicama završila ovaj kontrolni ciklus priprema. Iduće okupljanje biti će uoči kvalifikacijskih susreta u ožujku kada će snage odmjeriti s Nizozemskom, Finskom i Ukrajinom.

HRVATSKA – SRBIJA 27:12 (11:6)

HRVATSKA: Bešen, Ećimović, Beličev; Japundža 5, Horvat 2, Mikolić 3, Kapetanović. Car, Lukić 3, Majetić 1, Papac, Jurlin 2, Adamić, Dobrić 6, Mihalina, Ivičević 1, Žderić 1, Mrazović 3.

Izbornik: Ivan Jerković

SRBIJA: Bogunović 1, Veljković, Pavlović, Cvijić 5, Bojčić, Dragović, Radović, J. Petrović 1, Simatović 1, Radojčić, Vezman, Stošić 1, Bakšija, K. Petrović 2, Vasiljković, Stamenić 1.

Izbornik: Dušan Savić

Dugo Selo pobjedom protiv Trešnjevke kompletiralo 17. kolo 1. HRL za žene

Dugo Selo ’55 – Trešnjevka 25:19 (14:11) Utakmica za sedmo mjesto na tablici nakon 17 …