Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / Kup Hrvatske / Podravka, Sesvete, Koka i Zamet izborili četvrtfinale Kupa Hrvatske

Podravka, Sesvete, Koka i Zamet izborili četvrtfinale Kupa Hrvatske

U petak su započeli susreti osmine finala Kupa Hrvatske za žene. U prva dva susreta Podravka je slavila protiv Dalmatinke i Sesvete protiv Osijeka dok su u subotu rukometašice Zameta izborile četvrtfinale pobjedom protiv Umaga.

RK Dalmatinka – RK Podravka Vegeta 12:36 (6:15)

Aktualne osvajačice Kupa Hrvatske, ekipa Podravke Vegete, lako se obračunala s Dalmatinkom i izborila novi nastup u četvrtfinalu. Gošće iz Ploča koliko-toliko su parirale u prvom poluvremenu, ali već i nakon prvih 30 Podravka je uvjerljivo vodila s devet pogodaka.

Kvaliteta Kokica bila je još vidljivija u drugom poluvremenu kada je iz minute u minutu njihova prednost sve više rasla. Na kraju je prednost iznosila visokih 36:12. Najraspucanije rukometašice Podravke bile su Ekaterina Nemaškalo i Ana Debelić s po pet pogodaka. Nikolina i Magdalena Žderić te Antonija Šimić za Dalmatinku su postigle po tri pogotka.

ŽRK Osijek – ŽRK Sesvete Agroproteinka 24:30 (14:13)

Rukometašice Osijeka dobro su namučile favorizirane Sesvete koje su na kraju uvjerljivo slavile. U početku susreta Osječanke su vodile s pogotkom ili dva, a gošće iz Sesveta bile su ih prisiljene stalno sustizati. Ipak, serijom od četiri pogotka Sesvećanke prelaze u vodstvo u 22. minuti. Međutim, igračice Osijeka nisu se predale te su odgovorile istom mjerom i na odmor odnijele pogodak prednosti.

Nakon što se početak drugog poluvremena igrao gol za gol, Sesvete su povele s 19:18 i nakon toga u potpunosti prelomile susret na svoju stranu i na kraju uvjerljivo slavile sa šest pogodaka prednosti. Valentina Petrušić predvodila je Sesvete s osam pogodaka, a šest je dodala Doris Vlajsović. Kod Osijeka su se istaknule Petra Jeršek i Barbara Gillinger s po četiri postignuta pogotka.

ŽRK Zamet – ŽRK Umag 33:23 (14:14)

Igračice Zameta na domaćem su terenu protiv Umaga izborile plasman u četvrtfinale Kupa Hrvatske. U prvom poluvremenu Umažanke su pružale jako dobar otpor i većinom se igralo gol za gol. Tek pred kraj prvih 30 minuta Zamećanke su pobjegle na 14:12, ali igračice Umaga su to sustigle te se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom.

Nastavak je donio puno bolju igru rukometašica Adrijane Prosenjak koje su vrlo brzo u nastavku slomile otpor Umaga. Prednost je sve više rasla kako je utakmica odmicala pa su riječke rukometašice na kraju slavile sa super uvjerljivih +10. Odlična je na vratima Zameta bila povratnica Jelena Piršl s 15 obrana, dok su Nataša Miočinović i Dejana Milosavljević postigle po pet pogodaka. Umag je sa svojih sedam postignutih pogodaka predvodila Tena Japundža.

ŽRK Pitomača – ŽRK Koka 23:35 (13:18)

U redovima Pitomače istaknule su se Ines Kožarić sa sedam zgoditaka,Tena Mioč spet, a Terezija Ćurić s četiri zgoditka. Najbolje strijelkinje kod Koke bile su Silvija Masnić s 11 golova, Ivana Dragišić sa šest, dok je Josipa Tomić zabila pet golova.

Podravka pred domaćom publikom poražena od Thüringera

Podravka Vegeta nije uspjela osvojiti barem bod protiv njemačkog Thüringera kako bi osigurala plasman u …