Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Koka pobijedila Sesvete, Dugo Selo preokretom do slavlja nad Splitom, Zamet, Podravka, Zrinski i Arena lako slavili

Koka pobijedila Sesvete, Dugo Selo preokretom do slavlja nad Splitom, Zamet, Podravka, Zrinski i Arena lako slavili

REZULTATI, 12. kolo:

RK Trešnjevka – ŽRK Zamet 22:30 (10:18)

Već se u prvom poluvremenu dalo naslutiti da će gostujuća ekipa odnijeti bodove u Rijeku. Domaćini oslabljeni za ozlijeđenu Anu Toth, u dosadašnjem dijelu prvenstva najefikasniju igračicu Trešnjevke, već do dvanaeste minute susreta imaju šest golova zaostatka. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 18:10, a čak polovicu golova domaćina zabila je mlada Anja Vida Lukšić (do kraja ih je utakmice dala 9). Na strani Zameta dominirala je Kristina Plahinek s devet pogodaka u prvom poluvremenu (deset ukupno). Na početku drugog poluvremena Trešnjevka se približava na šest golova zaostatka, što uglavnom i je gol-razlika u prvih deset minuta nastavka. Međutim, sredinom drugog poluvremena Zamet serijom od tri gola odlazi na devet golova prednosti. Iako nisu uspjele dostići zaostatak iz prvog dijela, u drugom su poluvremenu domaće igračice ravnopravno parirale gostujućim pa je drugo poluvrijeme završeno rezultatom 12:12. Olgica Andrijašević obranila je sedam lopti, dok je na drugoj strani Jelena Piršl imala 13 obrana.

ŽRK Koka – RK Sesvete Agroproteinka 28:19 (16:6)

Borba za treće mjesto na tablici odvila se u Varaždinu i pripala domaćinu. S čvrstom obranom i samo šest primljenih pogodaka u prvom dijelu, te raspoloženima Ivanom Dragišić (pet golova u prvom poluvremenu, 11 ukupno) i Janjom Golubić (ukupno 20 obrana), Koka već do poluvremena stvara osjetnu prednost. Dragišić nastavak utakmice otvara s nova dva pogotka. Većinu drugog poluvremena Koka ima osam do deset golova prednosti, a u 49. minuti i maksimalnih 11. Zadnjih deset minuta Sesvete dobivaju 5-3 i time nešto smanjuju zaostatak te utakmica završava rezultatom 28:19. Najefikasnije igračice Koke, uz prethodno spomenute Dragišić i Golubić, bile su Martina Čović sa šest i Silvija Masnić s pet pogodaka, a kod gostiju iz Sesveta Valentina Petrušić s osam golova i Tarra Bezjak koja je zabila njih četiri. Gabrijela Bešen sakupila je devet obrana.

ŽRK Umag – RK Podravka Vegeta 20:30  (9:14)

Podravka je i u 12. kolu 1. HRL za žene nastavila pobjednički niz gostujućom pobjedom u Umagu. Na samom su počeku utakmice favorizirane rukometašice Podravke ostvarile vodstvo zabivši tri pogotka. Umag smanjuje na 3:2, ali novom serijom od tri gola Podravka povećava svoju prednost. Do poluvremena su prednost povećale na pet pogodaka. Umag ni u nastavku ne pronalazi rješenje za Podravkinu igru te ne uspijeva postići pogodak do devete minute drugog dijela. Najveću prednost od 11 zgoditaka Podravka ostvaruje u 50. minuti utakmice, a utakmica završava s deset golova više u mreži domaćina. Najefikasnije igračice u redovima domaćina bile su Ana Jajčević s pet i Tena Mataija s četiri pogotka, dok je Ana Debelić za Podravku postigla sedam, a Dora Krsnik i Selena Milošević pet zgoditaka. Vratarke obje momčadi, Helena Šegota i Antonia Jukić, skupile su deset obrana.

ŽRK Dalmatinka – ŽRK Arena 21:26 (7:11)

U derbiju donjeg dijela tablice, rukometašice Arene pobijedile su na gostovanju u Pločama kod Dalmatinke 26:21 (11:7). Veći dio prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen iako su domaće rukometašice stalno morale loviti minimalan zaostatak. Tek u posljednjih nekoliko minuta Arena se uspijeva odlijepiti na +4. Do kraja utakmice gošće su vrijedno čuvale svoju prednost, a čak su ju i u nekoliko navrata i povisile na šest pogodaka. Arenu je do pobjede vodila Katja Mikolić s devet pogodaka, a kod Dalmatinke je najraspucanija bila Magdalena Žderić koja je postigla sedam pogodaka.

RK Zrinski – ŽRK Bjelovar 31:25 (18:15)

Rukometašice Zrinskog upisale su važnu pobjedu na domaćem terenu protiv favoriziranog Bjelovara. Pojačane iskusnom Kristinom Elez osvojile su dva važna boda koja su ih malo odmaknula s donjeg dijela tablice. Igračice Zrinskog kroz cijelo prvo poluvrijeme su imale vodstvo, a Bjelovarčanke su samo par puta uspjele stići na samo pogodak zaostatka. U drugom poluvremenu domaće su se još više razigrale i na kraju uvjerljivo slavile sa šest pogodaka prednosti. Paula Posavec postigla je deset, Elez devet i Melani Balić osam pogodaka za Zrinski. Kod Bjelovara se istaknula Kristina Smiljčić sa sedam i Iva Hruby sa šest postignutih pogodaka.

ŽRK Dugo Selo ’55 – ŽRK Split 2010 28:25 (9:13)

Utakmice 12. kola u nedjelju su kompletirane susretom Dugog Sela i Splita 2010. Iako su gubile većinu susreta, rukometašice Nenada Plašića na kraju su preokretom u posljednjih 15 minuta utakmice stigle do svoje pete pobjede u ovoj sezoni. Splićanke su imale inicijativu do 45. minute, onda je Dugo Selo ubacilo u brzinu više i sustiglo rezultat. U 52. minuti rezultat je još uvijek bio izjednačen, ali onda Dugo Selo serijom od tri pogotka rješava pitanje pobjednika u ovom susretu. Odlična je na vratima Dugog Sela bila Mara Budić s 14 obrana, dok su Andrea Pavković i Lucija Marjančić postigle osam odnosno šest pogodaka. U redovima Splita najefikasnija je bila Miljenka Macan sa šest, a još pet pogodaka dodala je Katarina Budić.