Home / Europska natjecanja / EHF Liga prvaka / Zagreb poražen od Vardara u Ligi prvaka

Zagreb poražen od Vardara u Ligi prvaka

Rukometaši Zagreba otvorili su nastavak natjecanja u Ligi prvaka visokim porazom od Vardara. Već na početku utakmice domaća momčad pokazivala je dominaciju pa je Zagreb teško dolazio do pogodaka. U nekoliko navrata uspjeli su se približiti, ali Vardar je u ovoj utakmici 10. kola bio bolji.

Zagrebaši su loše otvorili utakmicu pa je Vardar već nakon pet minuta igre vodio s 4:0. To je natjeralo trenera Silvija Ivandiju da pozove rani time-out.  Međutim, Zagreb je i nakon minute odmora primio još jedan pogodak, ali Zlatko Horvat u osmoj minuti donosi prvi pogodak za hrvatskog prvaka.

Ivan Stevanović svojim je obranama držao Zagreb koliko-toliko u igri. Njegove obrane pogurale su Zagreb do smanjenja zaostatka pa je u 13. minuti preko Igora Vorija Zagreb stigao na 7:4. Razlika od tri pogotka potrajala je do 20. minute kada je Vardar preko Luke Cindrića prednost ponovo vratio na šest pogodaka.

Četiri minute prije kraja Zagreb je ponovo smanjio na 11:7, ali brzo je ponovo na +6 vratio Timur Dibirov. Tih šest pogodaka prednosti Vardar je i odnio na odmor nakon prvog poluvremena.

U nastavku je Vardar odmah na početku povisio svoju prednost na sedam razlike, no Zagreb uspijeva samo minimalno smanjiti i vratiti se minus šest. Sve do zadnjih deset minuta Vardar je čuvao tu prednost, ali Zagreb je pojačao ritam i osam minuta prije kraja pogotkom Luke Mrakovčića stigao na 21:17.

Više od toga Zagreb nije mogao napraviti pa su dva boda ostala u Skoplju s konačnim rezultatom 25:20. Kod Zagreba se istaknuo Dobrivoje Marković sa šest pogodaka, a dobru rolu u drugom poluvremenu odigrao je Mrakovčič i postigao tri pogotka. Vardar je predvodio raspucani Alex Dujšebaev sa sedam pogodaka.

Zagrebaši u 11. kolu Lige Prvaka idu u goste Meškovu iz Bresta, a taj utakmica na rasporedu je 18. veljače u 19:30.

HC Vardar – PPD Zagreb 25:20 (14:8)

HC Vardar: Šterbik, Angelov; Stoilov 1, Nedanovski, Ferreira, Maqueda 1, Dereven 1, Karačić 4, Dujšebaev 7, Abutović, Canellas, Cindrić 4, Čupić 3, Dibirov 2, Šiškarev 2, Marsenić.

Trener: Raul Gonzalez

PPD Zagreb: Stevanović, Skok; Ereš, Mrakovčić 3, Kontrec, Vori 2, Marković 6, Horvat 2, Šušnja, J. Valčić 2, T. Valčić, Mandalinić 1, Miklavčić 2, Markoski, Pavlović 2, Vekić.

Trener: Silvio Ivandija

Okupila se ženska seniorska reprezentacija, Šoštarić: “Ovo su pripreme za budućnost”

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija okupila se ispred Doma sportova odakle je krenula prema Ivanić-Gradu gdje …