Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / Kup Hrvatske / Nexe lakoćom preko Spačve do plasmana u četvrtfinale Kupa Hrvatske

Nexe lakoćom preko Spačve do plasmana u četvrtfinale Kupa Hrvatske

Utakmicom između Nexea i Spačve kompletirana je osmina finala Kupa Hrvatske. Očekivano, rukometaši našičkog Nexe stigli su do lake pobjede protiv Spačve iz Vinkovaca. U slavonskom derbiju iskusnija momčad Hrvoja Horvata od početka se nametnula kao favorit i na kraju zasluženo slavila rezultatom 39:29 (21:12).

Početno vodstvo u susretu pripalo je gostima iz Spačve kojima je to vodstvo od 1:0 i kasnije 2:1 bilo jedino koje će imati u susretu. Nexe je postigao pet pogodaka za redom i lakoćom se odvojio na 6:2 već u sedmoj minuti. Ta serija usmjerila je utakmicu u ranoj vazi prema pobjedi domaćina jer se Spačva nije uspijevala oporaviti od te serije.

Kroz cijelo prvo poluvrijeme Našičani su uglavnom imali prednost od šest pogodaka, a pred sam kraj prednost je još krenula rasti. Odlično je u prvom poluvremenu igrao Vedran Zrnić koji je do 25. minute postigao pet pogodaka. Mislav Nenadić u 28. minuti susreta podigao je prednost Nexea na velikih +9, a s tom su prednošću i otišli na odmor.

Na startu drugog poluvremena dominacija Gromova se nastavila i ubrzo su na svom kontu imali prednost od 12 pogodaka (25:13). U tim trenucima je već bilo sigurno tko će odnijeti pobjedu i izboriti plasman među osam najboljih. Do kraja susreta rukometaši Spačve uspjeli su nekoliko puta doći do jednoznamenkastog zaostatka, no Nexe je na kraju upisao pobjedu od deset pogodaka prednosti.

Najbolji strijelci Nexea u ovom susretu bili su Mirko Herceg i Zrnić s po pet postignutih pogodaka, dok je jedan manje upisao David Špiler. Goste iz Vinkovaca predvodio je Marko Karaula s pet, a po četiri su postigli Marko Nađ, Milan Žegarac i Petar Petričević.

Ždrijeb četvrtine finala Kupa Hrvatske održat će se u petak, 24. veljače u 11 sati u prostorijama Hrvatskog rukometnog saveza.

Kup Hrvatske, osmina finala:

RK Nexe – RK Spačva 39:29 (21:12)

RK Nexe: Lelić, Vešligaj; Gadža 3, Eter 3, Zrnić 5, Mrđenović 1, Barišić-Jaman 2, Manci Mičević 2, Sršen 1, Nuić 3, Božić Pavletić 2, Sakić 3, Vegar 1, Nenadić 3, Špiler 4, Herceg 5.

Trener: Hrvoje Horvat

RK Spačva: D. Stojanović, T. Stojanović; Jurić 1, Karaula 5, Androš, Božić 2, Nađ 4, Tomas 1, Ma. Mišić 3, Žegarac 4, Mi. Mišić 1, Babić, Vukušić 1, Petričević 4, Dundović 3.

Trener: Josip Mečić

Dugo Selo pobjedom protiv Trešnjevke kompletiralo 17. kolo 1. HRL za žene

Dugo Selo ’55 – Trešnjevka 25:19 (14:11) Utakmica za sedmo mjesto na tablici nakon 17 …