Home / Naslovna / Poreč kod kuće stigao do pobjede nad posljednjom Ribolom Kaštelom

Poreč kod kuće stigao do pobjede nad posljednjom Ribolom Kaštelom

U prvom kolu Lige za ostanak Poreč je u svojoj dvorani ugostio posljednju momčad tablice, Ribolu Kaštelu. Domaćin je stigao do dva boda iako nije pokazao toliko uvjerljivu igru, a momci iz Kaštela morat će se dobro potruditi do kraja sezone kako bi ostali u najvišem rangu natjecanja u Hrvatskoj.

Krenulo je dobro s obje strane, a onda je u desetoj minuti došlo do prvog odvajanja na susretu. Poreč je preko Matije Rađakovića i Vedrana Mataije otišao na +2 (5:3), a nekoliko minuta kasnije zgoditkom Filipa Perića i Davida Miličevića na +4 (9:5). Igrači Ribole Kaštele nisu posustali, pojačali su tempo i krenuli u lov na domaćina. Krajem prvog poluvremena serijom od četiri pogodaka (Marin Jelinić, Marko Čorić i Marko Bujas) gostiju su smanjili zaostatak na 10:11, ali da Poreč ode na odmor s +2 ponovno se pobrinuo Perić (12:10).

Početkom drugog dijela utakmice Ribola je poravnala rezultat (14:14), a u 43. preko Jelinića stigla i do prvog vodstva na susretu (17:18). Bilo je borbeno i izjednačeno gotovo do samog kraja, posebno kod Ribole koju je držao u igri Dino Banović. U 56. minuti na semaforu stoji 24:24, Poreč radio seriju 2-0 za 26:24, Ribola pokušava to nadoknaditi, ali ne uspijeva. Poreč je na kraju slavio 28:26.

Poreč su do slavlja vodili Vedran Mataija, Filip Perić i Matija Rađaković svaki s po pet golova, dok je na vratima Moreno Car upisao deset obrana. U redovima Ribole Kaštele istaknuo se Dino Banović s osam pogodaka, sedam ih je dodao Marin Jelinić, a Josip Pepur zaustavio je šest lopti.