Home / Naslovna / Zagreb teže od očekivanog do pobjede nad Goricom na startu Lige za prvaka

Zagreb teže od očekivanog do pobjede nad Goricom na startu Lige za prvaka

Liga za prvaka, 1. kolo

RK PPD Zagreb – HRK Gorica 25:21 (13:11)

Rukometaši Zagreba slavili su u prvoj utakmici Lige za prvaka. Nakon što je Gorica “pokazala zube” i  držala rezultat u egalu kroz cijelo prvo poluvrijeme, Zagrebaši su u sredinom drugog poluvremena poveli sa šest razlike i uspjeli prednost sačuvati do kraja utakmice. Gorica se borila do samog kraja, ali bodovi su na kraju ipak ostali u Kutiji šibica. Trener Zagreba Slavko Goluža nije mogao računati na velik broj igrača među kojima su Igor Vori, Lovro Jotić, Dobrivoje Marković, Ivan Stevanović i Domagoj Pavlović. Od samog starta bilo je jasno da se Gorica neće predati. Započeli su s jakom 6-0 obranom koja je Zagrebu zadavala probleme. Uglavnom se igralo gol za gol, pri čemu je veći dio poluvremena Gorica bila ta koja je vodila s  jednim pogotkom. Ipak, Zagreb na kraju preuzima vodstvo i golom iz sedmerca na odmor odlazi s +2.

Zagrebaši su bolje otvorili drugo poluvrijeme i nakon deset minuta igre u nastavku poveli sa šest pogodaka. No, Goričani se nisu predali pa su stalno pokušavali sustići rezultat. Pet minuta prije kraja smanjili su na 24:21. Vremena za više nije bilo te je Zagreb na kraju slavio s 25:21. Najbolji strijelac Zagreba bio je Stipe Mandalinić sa šest postignutih pogodaka, dok je kod Gorice najefikasniji bio Ivan Laljek s pet.

Sesvete do prve premijerligaške pobjede, Metalac i Poreč uvjerljivi

Premijer liga, 04.kolo: Metalac – Karlovac 34:28 (17:11) U prvoj utakmici 4. kola Premijer lige …