Home / Naslovna / Varaždin lako do pobjede nad Rudarom

Varaždin lako do pobjede nad Rudarom

Liga za ostanak, 1. kolo

GRK Varaždin 1930 – RK Rudar 28:22 (16:12)

Rukometaši Varaždina pobjedom su otvorili natjecanje u Ligi za ostanak. U prvom kolu u dvorani Graberje dočekali su neugodni Rudar. Međutim, pobjeda Varaždina niti u jednom trenutku nije došla u pitanje jer vodstvo nisu ispustili kroz cijelu utakmicu.

Već nakon osam minuta Varaždin je poveo s 5:1. No, Rudar je prvi put zaprijetio deset minuta kasnije kada su došli na samo pogodak zaostatka (8:7). Rukometaši Varaždina nisu im dopustili da dođu do preokreta te su se serijom od pet pogodaka ponovo odvojili i na poluvrijeme otišli s +4 (16:13).

U nastavku Rudar nije uspio nizi zaprijetiti pa je Varaždin mirno priveo utakmicu kraju i upisao pobjedu sa šest pogodaka prednosti. Najefikasniji kod Varaždina bili su Filip Jerenc i Marin Šipić s po šest pogodaka, dok je vratar Matija Špikić skupio 12 obrana. Rudar je sa stopostotnim učinkom predvodio Dominik Trčak koji je postigao pet pogodaka.