Home / Naslovna / Nexe i Zagreb nastavili s pobjedama, Varaždin i Poreč također uspješni

Nexe i Zagreb nastavili s pobjedama, Varaždin i Poreč također uspješni

Liga za prvaka, 4. kolo

RK PPD Zagreb – MRK Umag 36:27 (21:13)

Rukometaši Zagreba nastavili su svoj pobjednički niz u Ligi za prvaka. U četvrtom kolu u Kutiji šibica ugostili su momčad Umaga. Iako su u dosadašnja tri kola uglavnom igrali neizvjesno kroz prvo poluvrijeme, protiv Umaga Zagrebaši su se rano odvojili. Bili su pucački raspoloženi pa su već u prvih 30 minuta zabili 21 gol. Slavko Goluža dao je u ovoj utakmici priliku mladim igračima pa su tako od početka krenuli Arian Jović, Filip Turčić i Leon Strbad, a u drugom poluvremenu priliku je dobio i Vito Bahtijarević. Umag je pak igrao na pogon Tomislava Severca i Valentina Ravnića koji su postizali najviše pogodaka. U drugom poluvremenu Zagreb je poveo s 11 razlike, a pred sam kraj Umažani su smanjili na sedam, ali do kraja su primili dva uzastopna pogotka pa su Lavovi na kraju slavili s +9. Mladi Turčić bio je najbolji strijelac Zagreba s osam postignutih pogodaka, Tin Kontrec dodao je šest. Severec i Ravnić zajedno su postigli 16 pogodaka.

RK Nexe – RK Dubrava 33:28 (18:15)

Nakon nešto sporijeg starta našički Nexe slavio je protiv rukometaša Dubrave. Gosti s istoka Zagreba bolje su otvorili i poveli s 3:0, imali i 4:2, ali onda je Nexe krenuo u veliku seriju kojom je u potpunosti promijenio tijek utakmice. S dva gola minusa (2:4) došli su do tri gola plusa (7:4). Sredinom poluvremena Nexe je vodio s 13:9, no Dubrava se vraća i u 27. minuti preko Antonija Kovačevića stiže do izjednačenja (14:14). Međutim, Gromovi su ponovo ubacili u brzinu vise i na odmor odnijeli +3. U nastavku Dubrava više nije uspjela zaprijetiti vodstvu Nexea koje je u je u potpunosti okrenuo susret na svoju stranu. Prednost s poluvremena se poduplala i Nexe je mirno priveo utakmicu kraju. Prvo ime Nexea bio je Ivan Sršen koji se u strijelce upisao devet puta.  Dubravu su s po šest pogodaka predvodili Ivan Vida i Janko Kević.

Liga za ostanak, 4. kolo

RK Poreč – RK Rudar 31:24 (15:14)

Rukometaši Poreča na domaćem su terenu slavili nad Rudarom koji se nalazi na začelju s Ribolom kaštelom i Metalcem. Samo se prvih deset minuta igralo u dosta izjednačenom tonu (3:3, 5:5), a onda prvo serija 2-0 te potom 3-0 kojom je Poreč otišao na +6 (14:8). No, Rudar je odlučio pritisnuti protivnika i u posljednjih deset minuta prvog dijela preko Hrvoja Tojčića i Dominika Trčaka uspio napraviti veliku seriju i stići na samo minus jedan (14:15). Snage za više u drugom poluvremenu nije bilo jer je Poreč ponovno otišao na +4 (20:16) te tu prednost do isteka 60. minute i povećao. Po posljednjem sučevu zvižduku bilo je 31:24. Filip Perić s deset i Matija Rađaković sa šest pogodaka bili su najefikasniji kod Poreča, dok je kod Rudara najbolji bio Andrej Trčak s njih šest. Erik Krbavčić u redovima Poreča sakupio je 13 obrana, a kod Rudara Petar Fresl je obranio sedam.

MRK Zamet – GRK Varaždin 1930 31:33 (18:18)

Druga i treća momčad Lige za ostanak susrele su se u četvrtom kolu i ljubiteljima rukometa priuštili vrlo zanimljivu utakmicu. Zamećani su krenuli vrlo uvjerljivo te su nakon pet minuta igre golom Marina Kružića otišli na +3 (6:3). Gostujući igrači pojačali su tempo i stigli na samo pogodak zaostatka. Iako se zamet nanovo odvojio, Varaždin ga je ulovio u 21. minuti (14:14) pa se sve do odlaska na odmor igralo u egalu. Drugi dio bolje je otvorio Varaždin pa je preko marina Šipića stigao do prvog vodstva na susret (20:19) i domaćinima je bilo potrebno deset minuta da vrate rezultat u izjednačenje. Nakon 25:25 ponovno je svoja vrata zaključao Matija Špikić, a to su njegovi suigrači nagradili golovima kojima Varaždin odlazi na +3 te prednost drži sve do kraja kada je semafor pokazao 33:31. Varaždin je do slavlja vodio Marin Šipić s devet pogodaka iz isto toliko pokušaja, a Špikić je zaustavio 14 lopti. Kod Zameta istaknuo se Marin Kružić sa šest pogodaka, dok je Tin Lučin zabio pet golova. Vratar Marin Đurica sakupio je deset obrana.

Ispravljena Rang-lista kandidata za upis u srednje škole u razredne odjele za sportaše u školskoj godini 2018./2019.