Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Podravka i Zrinski do uvjerljivih pobjeda protiv Dugog Sela i Zameta

Podravka i Zrinski do uvjerljivih pobjeda protiv Dugog Sela i Zameta

Rezultati, 24. kolo

ŽRK Zrinski – ŽRK Zamet 29:21 (14:8)

Važnom pobjedom nad Zametom rukometašice Zrinskog osigurale su ostanak u najvišem rangu natjecanja tri kola prije kraja. Zamet u drugom polovini sezone i nije briljirao te je već nekoliko puta “prosuo” bodove protiv nižerangiranih klubova na tablici. U ogledu 24. kola Zrinski je odlično otvorio serijom 5-0 i pokazao da na domaćem terenu želi osvojiti bodove. Stigle su gošće na 6:5, ali do preokreta nije došlo. Zrinskice su kontrolirale utakmicu i već na poluvremenu vodile sa šest razlike. U drugom poluvremenu Zamet nije više niti uspio zaprijetiti domaćoj ekipi koja je utakmicu završila uvjerljivom pobjedom. Ponovo je rukometašice Zrinskog predvodila iskustna Kristina Elez koja se u strijelce upisala devet puta. Kod Zameta se istakla juniorska reprezentativka Antonela Kalčić koja je postigla šest pogodaka.

ŽRK Dugo Selo ’55 – RK Podravka Vegeta 25:35 (14:20)

Nakon osvajanja Kupa Hrvatske po 22. put, Podravka se vratila obavezama u prvenstvu. Baš kao i Dugo Selo koje je na Festivalu rukometa u Umagu došlo do svoje prve medalje i trofeja u kupu (bronca). U unaprijed odigranom susretu 24. kola nisu imale previše šanse protiv raspoložene Podravke koja je već u prvom poluvremenu zabila 20 pogodaka. Pobjeda Kokica niti u jednom trenutku nije došla u pitanje, a bila bi i veća da Dugo Selo nije imalo raspoloženu Maru Buduć koja je u ovom susretu skupila čak 17 obrana. Solidno su se igračice Nenada Plašića držale kroz prvo poluvrijeme, no Podravka je već krajem prvog i u drugom poluvremenu u počela pokazivati da je favorit u ovom susretu i da je došla po pobjedu. Šest minuta prije kraja stigle su na +10 i s tom prednošću završile susret. Prvo ime Podravke bila je Marijeta Vidak koja je postigla devet pogodaka. Lucija Marijančić bila je najbolji strijelac Dugog Sela s osam zgoditaka.