Home / Naslovna / Dubrava nadjačala Spačvu, nakon poraza od Rudara Ribola sve dalje od ostanka

Dubrava nadjačala Spačvu, nakon poraza od Rudara Ribola sve dalje od ostanka

Rezultati, 7. kolo

Liga za prvaka

RK Dubrava – RK Spačva Vinkovci 35:29 (19:11)

Remi s Umagom je čini se dodatno inspirirao Dubravu koja je na svom terenu bez ikakvih problema došla do pobjede nad Spačvom. Spačva je pak u prošlom kolu bila blizu pobjede nad Nexeom, ali na kraju ipak nisu uspjeli doći do velikog preokreta. Susret Dubrave i Spačve bio je neizvjestan u prvih deset minuta dok je Spačva držala priključak. Dubrava je tada s četiri uzastopna pogotka pobjegla na 9:5, a Spačva golom Domagoja Nedića dvije minute kasnije vratila na minus jedan. Ipak, furioznom završnicom prvog poluvremena Dubrava odlazi na velikih +7. U drugom poluvremenu Dubrava je još u nekoliko navrata povećala svoju prednost na devet pogodaka, ali su u samu završnicu ušli nešto opuštenije pa je Spačva s dva pogotka Petra Petričevića u zadnjim minutama smanjila na konačnih 35:29. Obje momčadi imale su raspoložene vratare. Kod Dubrave su Totić i Grahovac skupili zajedno 17 obrana, a Dražen i Tomislav Stojanović 16 za Spačvu. S po šest golova u redovima Dubrave istaknuli su se Ivan Vida i Janko Kević, a također šest za Spačvu upisao je na svoj konto Petričević.

Liga za ostanak

RK Rudar – RK Ribola Kaštela 34:27 (17:13)

Poraz od Rudara gotovo je sigurno udaljio Ribolu Kaštelu od ostanka u Premijer ligi. U sedmom kolu Rudar ih je porazio i tri kola prije kraja pobjegao na 19 bodova dok je Ribola Kaštela ostala na 14. Metalac je s druge strane na pragu da se spasi od ispadanje jer ima 21 bod koji ju drži izvan zone ispadanja. U susretu Rudara i Ribole bolje je otvorila domaća momčad, no Kaštelani su okrenuli i u 14. minuti preko Marina Jelinića poveli sa 7:5. Vodstvo su čuvali do 22. minute kada braća Trčak dovode Rudar natrag u vodstvo koje, pokazat će se kasnije, do kraja utakmice više neće ispuštati. Do poluvremena su uspjeli prednost povećati na +4, a nakon 19 minuta igre u nastavku Sandro Šujster pogađa za 29:22 i najveće vodstvo Rudara u ovom susretu. Tada je bilo jasno da važni bodovi iz ovog susreta ostaju u Rudama i da Ribola Kaštela nema nikakve šanse za preokret. Andrej Trčak s devet pogodaka bio je najraspoloženiji igrač Rudara. Isti broj golova za Ribolu je dao Jelinić, a vratari Pepur i Galić skupili su 13 obrana.

Nexe protiv Ribe-Esbjerga, Dubrava protiv Saint-Raphael Var Handball

U prostorijama Europske rukometne federacije održan je ždrijeb trećeg pretkola EHF kupa u kojem se …