Home / Naslovna / Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake rođene 2002. i mlađe – 4. dan

Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake rođene 2002. i mlađe – 4. dan

Finale

MRK Dugo Selo – RK PPD Zagreb 16:14 (7:7, 13:13)

Dugo Selo se teško nosilo s visokom i pokretljivom obranom Zagreba na samom početku. Zbog toga im je Zagreb pobjegao na 3:0, a oni zabili svoj prvi pogodak tek u osmoj minuti iz sedmerca. Rukometaši Dugog sela su imali problema i s realizacijom pa je puno šuteva završavalo preko ili pokraj gola. Ipak, u 15. minuti Zlatko Raužan zabio je izjednačenje. Nedugo nakon toga Zagreb je napravio krivo zamjenu, ali s igračem manje zabijaju. Nepune dvije minute kasnije Leon Jutriša zabija za Zagreb iako su kratki period bili s čak dva igrača manje. Na terenu se vodila velika bitka, a u posljednjoj minuti poluvremena ponovo Raužan ovaj puta donosi prvo vodstvo Dugom Selu za 7:6, no na odmor se odlazi s neriješenim rezultatom.

U nastavku se ponovo preko pet minuta čekalo na prvi pogodak. Ovaj puta zabili su ga igrači Dugog Sela za svoje drugo vodstvo u susretu. Zagreb je bio nemoćan u napadu pa je trener Nino Marković pozvao minutu odmora nakon koje njegova momčad zabija svoj prvi pogodak u nastavku. Važnu ulogu igrala su i oba vratara, s jedne strane Dominik Kuzmanović i Mislav Turčić. Zagreb se prvi uspio odvojiti na +3 u 32. minuti preko Mislava Trninića (11:8). Niti tu nije bio kraj. Dugo Selo je prvo došlo na gol zaostatka, a potom u 38. minuti Ingo Činkl zabija za 12:12. Samo 20 sekundi Anto Agatić dovodi Dugo Selo u vodstvo. Utakmica se ipak rješavala na sedmerce jer je Agatić dobio izravni crveni karton, a Jakov Neralić realizirao sedmerac za 13:13. U izvođenju sedmeraca bolje su se snašli igrači Dugog Sela koji su realizirali sva tri, dok je Zagreb promašio jedan. Dugo Selo je tako obranilo naslov prvaka. Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Raužan s pet pogodaka, dok je tri za Zagreb zabio Jutriša.
Statistika

3. mjesto

RK Rudar – MRK Trogir 16:17 (6:7, 15:15)

Zanimljiv je bio susret odigrao se za treće mjesto. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojemu se Trogir u tri navrata odvojio na +2, no borbeni rukometaši Rudara svaki put su sustizali rezultat. Minutu prije kraja poluvremena Janko Načkar zabio je za 6:6, ali Mijo Buličić donosi Trogiru minimalnu prednost na poluvremenu. Drugo poluvrijeme bolje je počelo za Trogir koji je poveo sa 9:6, ali super borbeni rukometaši Rudara nisu se predavali do zadnjeg sučevog zvižduka. Marljivo su sustizali rezultatski zaostatak i to učinili preko Marina Delišimunovića u 15 sekundi prije kraja. Trogiru je pripao zadnji napad, ali nisu ga iskoristili te se još jednom danas pobjednik tražio u izvođenju sedmeraca. U toj lutriji spretniji su bili Trogirani koji su zabili dva i slavili s ukupnih 17:16. Po tri gola kod Trogira postigli su Buličić, Josip Berket i Dino Hrnjić. Prvo ime Rudara bio je Fabian Kušić sa šest pogodaka.
Statistika

NAJBOLJI POJEDINCI TURNIRA:

Lijevo krilo: Zvonimir Deronja (MRK Dugo Selo)

Lijevi vanjski: Fabijan Grubišić (MRK Dugo Selo)

Srednji vanjski: Jakov Neralić (RK PPD Zagreb)

Desni vanjski: Josip Berket (MRK Trogir)

Desno krilo: Mislav Trninić (RK PPD Zagreb)

Kružni napad: Zlatko Raužan (MKR Dugo Selo)

Vratar: Dominik Kuzmanović (MRK Dugo Selo)

Najbolji obrambeni igrač: Marin Ljubica (MRK Trogir)

Najkorisniji igrač i najbolji igrač turnira: Jakov Neralić (RK PPD Zagreb)

Najbolji strijelac: Antonio Dizdar (46 golova, RK Viškovo)

Najbolji trener: Matej Mišković (MRK Dugo Selo)

5.mjesto

RK Varaždin – RK Balić&Metličić 23:24 (10:12, 21:21)

Nakon početnog vodstva Splićana od 2:0, utakmica se ušla u izjednačene vode. Igralo se gol za gol iako je Varaždin bio taj koji je lovio minus od jednog gola. Tek u posljednjoj minuti prvog poluvremena Balić&Metličić ponovo odlazi na +2 zahvaljujući dvama pogocima Filipa Gajića. U nastavku već nakon pet minuta igre splitska momčad prelazi u vodstvo od četiri pogotka nakon što je gol pogodio Stipe Mirčeta. Ipak u nevjerojatnoj završnici Varaždin je sa sirenom izborio sedmerce. Balić&Metličić je minutu prije kraja imao 21:19, a nakon što su zabili gol za 21:20 Varaždinci su igrali pressing kroz koji je Lovro Puček uspio oduzeti loptu Splićanima, zabiti i izboriti lutriju sedmeraca. U seriji na tri sedmerca jedan su promašili Varaždinci i peto mjesto pripalo je Balić&Metličiću. Najbolji strijelac Splićana bio je Marin Tadić sa sedam pogodaka, dok je pet za Varaždin zabio Puček.
Statistika

7. mjesto

HRK Karlovac – RK Viškovo 25:20 (11:12)

Susret za sedmo mjesto bolje je kroz prvo poluvrijeme kontroliralo Viškovo koje je prvo stiglo u vodstvo od dva razlike u sedmoj minuti preko Jana Hadžića. No, dvije minute kasnije Dario Magdić zabija za 5:5 pa se gotovo do kraja poluvremena igralo gol za gol. Hadžić dvije minute prije kraja zabija za novih +2 Viškova, ali na odmor odlaze s jednim pogotkom prednosti. Nastavak je donio bolju igru Karlovca koji se nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu odvojio na tri pogotka prednosti. Viškovo je do kraja utakmice pokušavalo stići do izjednačenja, ali najbliže su došli samo na pogodak zaostatka pa je na kraju sedmo mjesto pripalo Karlovcu. Prvo ime Karlovca bio je Fran Bosiljevac sa sedam pogodaka. Viškovo je predvodio Hadžić sa šest.
Statistika

9. mjesto:

RK Maksimir Pastela – RK Đakovo 24:13 (12:8)

Nakon uvodnih 3:1 Maksimira, Đakovo je serijom golova izjednačio na 3:3 i egal se držao sljedećih deset minuta. A onda, krenuli su rukometaši iz Zagreba ekspresno i prvenstveno golovima Antonija Šimića pobjegli na +4. Sedam minuta nastavka i serija 6-1 Maksimir Pastele za +9 (18:9). Do kraja susreta prednost je samo rasla i Maksimir Pastela je slavljem 24:13 osvojila deveto mjesto. Maksimir Pastelu do slavlja je vodio Antonio Šimić s osam pogodaka, a po tri kod Đakova su zabili Ivan Stipić, Luka Poplašen i Luka Jukić.
Statistika

11. mjesto:

RK Ludbreg – RK Osijek 19:13 (11:8)

Ludbreg je borbu za 11. mjesto otvorio sjajno i uspio povesti 4:1. Osijek je preko Mateja Vulete uspio stići na samo pogodak zaostatka (4:5), no uslijedilo je par tehničkih grešaka i to je Ludbreg iskoristio za odvajanje na +4. Dobro je Osijek otvorio nastavak i stigao na 10:11, ali nesmotrene greške, ali i obrane Ludbregovog Mislava Novote, ponovno su vratile Osječane na minus četiri. Osijek je gurao, Ludbreg održavao pa se u posljednjih pet minuta ušlo pri 17:13. Pred kraj Ludbreg je dodatno pojačao i na kraju slavio 19:13. Najbolji je kod Ludbrega bio Mateo Gotić sa šest pogodaka, dok je u redovima Osijeka najefikasniji bio Matej Vuleta s pet.
Statistika

13. mjesto:

RK Ribola Kaštela – RK Poreč 20:12 (9:7)

Porečani s kratkom klupom uspjeli su povesti u prvom poluvremenu i držati +2 protiv Ribole. Manjak snage očitovao se pred kraj prvog dijela kada je Ribola stvorila seriju 4-0 i preuzela vodstvo za odlazak na odmor s dva gola više. Dodatno se ta razlika povećala u drugom poluvremenu koje su Dalmatinci otvorili s tri uzastopna gola da bi do 30. minute imali +6. Porečani su se borili koliko su mogli, ali na kraju je Ribola slavila s +8. Josip Džakula, Marko Milković i Josip Malnar zabili su svaki po pet gola kod Ribole, dok je u redovima Poreča najbolji bio Edi Opatić s četiri pogotka
Statistika

15. mjesto:

RK Bjelovar – RK Umag 24:25 (13:14)

U borbi za 15. poziciju na završnici bolje je krenuo Umag koji je preko Benjamina Kneževića poveo. Ubrzo je Bjelovar izjednačio, ali se to dugo nije zadržalo. Umažani su uspjeli pobjeći i na +2 (12:10), no na odmor se ipak otišlo pri minimalnoj razlici. U drugom dijelu Bjelovar je uspio preokrenuti (20:18). Erik Vukotić vratio je Umag u igru i sa svoja tri gola odveo suigrače na 22:20. Uspjeli su to zadržati i do samog kraja pa je konačno bilo 25:24. Erik Vukotić zabio je osam golova kod Umaga, a na suprotnoj strani isti broj golova postigao je Grgur Končoda.
Statistika

Polufinala

MRK Dugo Selo – RK Rudar 25:11 (11:6)

Dugo Selo je nastavilo dominantno pobjeđivati i u polufinalnom susretu protiv Rudara. Neizvjesno je bilo kroz prvih deset minuta, a onda je utakmica krenula samo u jednom smjeru – k uvjerljivoj pobjedi Dugog Sela i plasmanu u finale. Rudar je imao samo početno vodstvo od 1:0 i 2:1, a nakon serije od tri pogotka kojom su poveli s 4:2 rukometaši Dugog Sela nisu se više osvrtali. U 18. minuti Fabijan Grubišić je svojim petim pogotkom donio svojoj momčadi +5 i miran odlazak na odmor. Drugo poluvrijeme otvorili su serijom od pet pogodaka, podigli prednost na +10, a oba trenera dali su u tim trenucima priliku svim igračima da zaigraju u ovom polufinalu jer je bilo jasno da će Dugo Selo izaći kao pobjednik. Kod Dugog Sela Dominik Čičak i Grubišić su brojali do pet, a po dva su za Rudar upisali David Mapilele i Adrian Ćosić.
Statistika

RK PPD Zagreb – MRK Trogir 21:20 (12:12)

Puno preokreta dogodilo se u drugoj polufinalnoj utakmici gdje su se na terenu našli PPD Zagreb i Trogir. Luka Leskovec zabio je prva tri gola Zagreb koji je poveo s 3:0. Takav dominantan početak Zagreba dao je naslutiti da će i drugo polufinale biti slično prvom, no Trogir je brzo sve demantirao. Strpljivo je čekao pogreške Zagreba i u 12. minuti preko Josipa Berketa stigao do izjednačenja (6:6). Do kraja poluvremena igralo se gol za gol i na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom. Prvi gol u nastavku pripao je Trogiru, ali Leskovec, Tintor i Trninić donose Zagrebu tri uzastopna pogotka i vodstvo 15:13. Kao i u prvom dijelu, Trogirani nakon dvije minute preko Mije Buličića izjednačuju. Iako je Zagreb preko Ivana Tintora u 29. minuti poveo s +2 (17:15), Danijel Mamut donosi Trogiru preokret sa svoja tri vezana gola. Jakov Neralić je prvo poravnao, a Trninić zatim i zabio za vodstvo 20:19. Ponovo je izjednačio Mamut, ali u zadnjoj minuti nakon time-outa Leon Jutriša s lijevog krila zabija gol za 21:20. Trogiru je pripao zadnji napad i zadnjih 20 sekundi, ali Marin Ljubica ne pogađa gol i Zagreb je mogao početi slaviti ulazak u finale. Leskovac je zabio pet za Zagreb, a četiri je dodao Neralić. Po šest su za Trogir upisali Berket i Mamut.