Home / Naslovna / Veterani All Istria Teama četvrti na EHF Masters 2017

Veterani All Istria Teama četvrti na EHF Masters 2017

U 2016. godini Hrvatska je bila domaćin Europskog veteranskog klupskog prvenstva kada se u Poreču 61 ekipa borila za naslov prvaka u muškim i ženskim kategorijama. Ovogodišnje izdanje EHF Mastersa bilo je u Portugalu, a među brojnim ekipama bila je i jedna iz Hrvatske. Veterani iz cijele Istre još jednom su se okupili pod nazivom All Istria Team i predstavljali hrvatske boje.

Momčad Istre sudjeluje već dugi niz godina na raznim turnirima u Hrvatskoj i Sloveniji, a 2016. godine je prvi put nastupila na EHF Mastersu održanom u Hrvatskoj. Na, možemo reći, domaćem terenu osvojili su treće mjesto nakon što su u borbi za broncu svladali momčad Ljubljane 9:8 (5:6).

Na Prvenstvu u Portugalu u grupi su svladali španjolski Mostales i Sevillu, danski Kolding i češku Hannu te upisali poraz od Porta. Drugim mjestom u skupini osigurali su nastup u polufinalu, a u borbi za finale bolji su bili igrači Rusije (15:10) koja je u Hrvatskoj u istoj kategoriji osvojila naslov. U utakmici za brončanu medalju nakon velike borbe i pucanja kaznenih udaraca slavlje je ipak otišlo u ruke danskog FIF-a (18:15), no momci se u Istri vraćaju s četvrtim mjestom što je nastavak dobre igre i veliki uspjeh.

Održan ždrijeb EHF EURO 2018, Hrvatska protiv Švedske, Srbije i Islanda

U Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog održan je ždrijeb skupina za Europsko prvenstvo 2018. koje će …