Home / Novosti / Reprezentacije / Kadeti / Kadeti u trećoj prijateljskoj utakmici bolji od Francuske

Kadeti u trećoj prijateljskoj utakmici bolji od Francuske

Hrvatska muška kadetska reprezentacija završila je svoj posjet Francuskoj gdje su s domaćinom odigrali tri utakmice. U posljednjem susretu hrvatski kadeti upisali su prvu pobjedu protiv vršnjaka iz Francuske. Izabranici Luke Panze slavili su s rezultatom 33:30 (16:16).

Dobro su kroz većinu prvog poluvremena igrali hrvatski kadeti. Već u šestoj minuti poveli su 5:3 i svoju prednost od dva pogotka čuvali do 20. minute kada su ju još dodatno povećali. U tim su trenucima vodili s 15:11, prije svega zahvaljujući dobroj obrani i raspucanim vanjskim igračima koje su predvodili Halil Jaganjac i Ivan Martinović. Ipak u posljednjih deset minuta prvog dijela Francuska je počela pritiskati i minutu prije kraja stigli su na samo pogodak zaostatka, a na kraju i uspjeli izjednačiti. Hrvatskoj je ostalo još pet sekundi za napad no bilo je premalo vremena za postizanje pogotka i na odmor se otišlo s1 16:16.

U nastavku se igralo uglavnom gol za gol, ali Francuska je bila ta koja je imala stalno jedan pogodak prednosti. Međutim, hrvatski kadeti uspijevaju postići dva pogotka za redom i u 47. minuti prijeći u vodstvo 27:26. Četiri minute kasnije izabranici Luke Panze podigli su prednost na +2 (29:27). Iako je Francuska uspjela poravnati, Ivan Koncul u 55. minuti iz sedmerca zabija za novu prednost Hrvatske 31:29. U zadnjih pet minuta uspjeli su još podići prednost i na kraju doći do pobjede 33:30.

Najraspucaniji u redovima Hrvatske bio je Jaganjac koji je postigao 11 pogodaka. Slijede ga Tomislav Špruk sa šest i Ivan Martinović s pet. Također po pet za Francusku su zabili Gael Tribillon i Kyllian Villeminot.

Tomislav Špruk kratko je komentirao ovaj posljednji prijateljski susret s Francuskom: “Obrana je danas bila puno bolja jer smo se držalj zajedno. Bilo je puno više priče i dogovora. Samim time smo imali i brži napad, polukontru i kontu što je rezultiralo pobjedom. S klupe su svi bili glasni, izbornik i treneri su nas podržavali i bili smo baš prava ekipa.”

Kadeti će se sada vratiti u Hrvatsku gdje će nastaviti s pripremama za Svjetsko prvenstvo u Gruziji. Posljednjih ciklus priprema odraditi će u Ivanić-Gradu gdje će i odigrati dvije prijateljske utakmice sa Srbijom. Prva je na rasporedu 31. srpnja u 19 sati, a druga dan kasnije, 1. kolovoza u 11 sati.

Kadetkinje pobijedile Austriju i osvojile 13. mjesto na Europskom prvenstvu

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija završila je nastup na svom prvom Europskom prvenstvu. U posljednjoj utakmici …