Home / Novosti / Hrvatska upisala prvi poraz na Svjetskim igrama u Wroclawu

Hrvatska upisala prvi poraz na Svjetskim igrama u Wroclawu

Nakon što je prvi dan privela kraju s maksimalnim učinkom, Hrvatska reprezentacija drugog je dana Svjetskih igara upisala svoj prvi poraz. Bolji su u četvrtak bili Mađari koji su s tijesnih 2:1 u setovima ostvarili svoju treću pobjedu na turniru.

U posljednjoj utakmici grupne faze u Wroclawu Hrvatska reprezentacija nije uspjela zadržati svoj maksimalni učinak s prvoga dana Svjetskih igara. Hrvatske je predstavnike u tome spriječila reprezentacija Mađarske koja je s 2:1 u setovima (23:20, 24:25, 8:9) došla do zasluženog slavlja te zasjela na prvo mjesto skupine A.

Vrh skupine B drži Katar s tri pobjede, drugi je Brazil s dvije pobjede i jednim porazom, a slijede ga Australija te Urugvaj.

”Ovaj poraz iz raspucavanja protiv Mađara prvi je naš poraz na Prvenstvu. Utakmicu smo super otvorili, kontrolirali cijeli set i poprilično ga lako osvojili. Drugi također, odličan set sve do pred kraj. Dogovor je bio da idemo polako, ali smo iz nekog razloga odlučili žuriti čime smo Mađarima dali šansu da se vrate te na zlatnom golu naposlijetku i izgubili. U kasnijem su raspucavanju Mađari sve zabili, a mi smo jedan promašili i to je bilo to. Nadam se da nam je ovo škola koja nas, nasreću, sada ne košta jer idemo u četvrtfinale gdje nas čeka Australija. Ja se samo nadam da se takve greškice kojima sami protivnicima dajemo šansu više neće ponavljati do kraja turnira pošto sada više nemamo pravo na kiks” , rekao je neposredno nakon izgubljena dva boda Ivan Dumenčić.

Zaključak je nakon poraza donio izbornik Davor Rokavec”Vodili smo prvi set i dosta ga teško izborili, u drugom je to bilo puno lakše, međutim, nismo poštivali dogovor koji smo imali. Ne znam je li to bila dekoncentracija, samoisticanje ili neiskustvo, nisam više ni sam siguran što se dogodilo u tih posljednjih minutu, dvije. Zadnji gol za pobjedu postigli su pomoću zlatnog gola i to je raspucavanje otišlo na njihovu stranu. Što reći sada, treba se pripremiti za četvrtfinale i snimiti dobro protivnika. Treba proći to, a onda, ako se upletemo u borbu za medalje, dalje je ionako svejedno jer su to najbolje ekipe. Hoće li biti Katar ili Brazil, Mađarska ili Poljska, sasvim je svejedno.”

Bez obzira na poraz, muška seniorska reprezentacija i dalje je u konkurenciji za odličje. Četvrtfinalne utakmice Svjetskih igara u Wroclawu na rasporedu su za 28. srpnja, a Hrvatska će svoj ulazak u polufinale tražiti protiv Australije u petak od 11:10 sati. U slučaju prolaska među najboljih četiri, protivnik naše reprezentacije bit će bolji iz susreta Katar – Egipat.

Izvor: bhc.com.hr

Sesvete do prve premijerligaške pobjede, Metalac i Poreč uvjerljivi

Premijer liga, 04.kolo: Metalac – Karlovac 34:28 (17:11) U prvoj utakmici 4. kola Premijer lige …