Home / Novosti / Reprezentacije / Juniorke / Juniorke pobijedile Portugal i osvojile 13. mjesto

Juniorke pobijedile Portugal i osvojile 13. mjesto

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija osvojila je 13. mjesto na Europskom prvenstvu u Sloveniji. U posljednjoj utakmici uvjerljivo su pobjedile Portugal s 32:22 (17:9) i time zaključile svoj nastup na europskoj smotri rukometašica do 19 godina.

Portugal niti u jednom trenutku nije zaprijetio Hrvatskoj. Pozitivan rezultat imali su tek na samom početku kada je bilo 1:1. Nakon toga su izabranice Ivana Jerkovića pokazale da su favoritkinje u ovom susretu i brzo se počele rezultatski odvajati.

Prednost je iz minute u minutu rasla i pobjedu su juniorke već praktički osigurale nakon prvih 30 minuta kada su vodile s visokih 17:9. Bilo je teško očekivati da se Portugalke u drugom poluvremenu mogu nametnuti i ozbiljnije zaprijetiti hrvatskom vodstvu.

Ipak u nastavku je došlo do opuštanja pa su Portugalke nakon prvih deset minuta nastavka smanjile zaostatak na četiri pogotka i zapravo rezultatski vodile u drugom poluvremenu sa 7:4. Međutim, to je kratko trajalo jer su se serijom od tri pogotka rukometašice Hrvatske ponovo odvojile na +8 (24:16) što im je omogućilo da mirno uđu u zadnjih 15 minuta susreta.

Iako su Portugalke ponovo bile smanjile zaostatak na pet pogodaka, Hrvatska nije dozvolila protivnicama da ulove priključak već su ubacile u brzinu više i na kraju poduplale prednost i završile utakmicu s dvoznamenkastom prednošću.

Hrvatsku su do pobjede vodile Katarina Mrazović s devet i Tena Japundža s osam pogodaka. Kod Portugala se istaknula Debora Moreno sa šest pogodaka.

”Imali smo dobro otvaranje utakmice i dobru obranu. Stvorili smo osam, devet golova prednosti. Nastavili smo odlično i u drugom poluvremenu i napokon pobjeda” rekao je izbornik Ivan Jerković nakon posljednje utakmice na Euru.

Hrvatska pobjedom nad Španjolskom osigurala četiri boda za drugi krug natjecanja

Hrvatski rukometaši sjajnom su igrom nadigrali europskog prvaka rezultatom od 23:19, te time osigurali prvo …