Home / Novosti / Reprezentacije / Kadetkinje / Kadetkinje poražene od Nizozemske, slijedi razigravanje od 13. do 16. mjesta

Kadetkinje poražene od Nizozemske, slijedi razigravanje od 13. do 16. mjesta

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija odigrala je posljednju utakmicu grupe 1 u sklopu razigravanja od devetog do 16. mjesta. Mlade rukometašice poražene su od Nizozemske s 32:29 (17:14) te se sada okreću borbi za plasman od 13. do 16. mjesta. Ponovo je Hrvatska veći dio utakmice imala pod kontrolom, ali pad koncentracije u posljednih osam minuta odnio je šansu za prvu pobjedu na Europskom prvenstvu.

Nakon početne nervoze i vodstva Nizozemske 2:1 Hrvatska je krenula odlučnije u napadu, ali je učvrstila obranu. Elena Popović, Petra Jeršek i Lea Franušić s tri uzastopna gola odvele su Hrvatsku na +2. Samo pet minuta kasnije raspucana kapetanica Ana Malec u 16. minuti postavlja 10:5. Držala se ta prednost od pet pogodaka sve do 22. minute kada je došao novi pad koncentracije pa su protivnice stvorile seriju 4-0 i stigle na samo pogodak zaostatka (11:12). Ipak Hrvatska je na odmor otišla s + 3 (17:14).

Prednost stečenu u prvom poluvremenu izabranice Gorana Bobića čuvale su do 45. minute kada je Nizozemska stigla do izjednačenja. Obrana je počela polako popuštati, a lopte su se olako u napadu davale protivnicama u ruke. Međutim, sve do 55. minute rezultat je bio aktivan i dostižan i igralo se gol za gol, ali u 55. Nizozemke pogađaju za 30:28 i otvaraju vrata prema pobjedi.

Hrvatska nije uspjela sustići zaostatak, a u 58. minuti nakon gola Linde Marian Verharen za 31:28 bilo je jasno da mlade hrvatske rukometašice neće doći do svoje prve pobjede. Do kraja su samo uspjele smanjiti zaostatak na konačnih 32:30. Najbolja u redovima Hrvatske bila je Ana Malec koja je postigla osam pogodaka, a slijedi u Tena Petika koja je na svoj konto upisala šest pogodaka.

Ženska kadetska reprezentacija okreće se sada razigravanju za plasman od 13. do 16. mjesta. Prvi susret na rasporedu je u petak, 18. kolovoza, u 15 sati. S kim će odmjeriti snage, kadetkinje će saznati nakon što se završe sve utakmice razigravanja u skupini 2.

Okupila se ženska seniorska reprezentacija, Šoštarić: “Ovo su pripreme za budućnost”

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija okupila se ispred Doma sportova odakle je krenula prema Ivanić-Gradu gdje …