Home / Novosti / Reprezentacije / Kadetkinje / Kadetkinje pobijedile Austriju i osvojile 13. mjesto na Europskom prvenstvu

Kadetkinje pobijedile Austriju i osvojile 13. mjesto na Europskom prvenstvu

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija završila je nastup na svom prvom Europskom prvenstvu. U posljednjoj utakmici borile su se za 13. mjesto s reprezentacijom Austrije s kojom su već snage odmjerile u razigravanju od 9. do 16. mjesta. Nakon poraza, hrvatske kadetkinje su se revanširale Austrijankama, slavile s 34:27 (16:13) i osvojile 13. mjesto.

Dobro su Hrvatice otvorile i povele s 3:0 prije svega zahvaljujući dobrom angažmanu u obrani. Međutim, serija grešaka omogućila je Austriji da ulovi priključak i dođe do izjednačenja. Neko vrijeme igralo se gol za gol, a onda je Hrvatska prešla u vodstvo od tri pogotka koje do kraja poluvremena nije ispuštala. Izabranice Gorana Bobića na odmor su otišle s rezultatom 16:13 što im je otvaralo vrata prema revanšu za porazu koji su već pretrpjele od Austrije u ovom natjecanju.

Iako se u drugom poluvremenu igralo gol za gol, u nekoliko navrata Hrvatska je uspjela pobjeći na +5 (25:20) i s tim rezultatom ući u posljednjih deset minuta utakmice. Šest minuta prije kraja prednost su podigle na šest razlike i osigurale si mirnu završnicu susreta.

Najraspucanije u redovima Hrvatske bile su Ema Guskić s osam i Tina Barišić sa sedam postignutih pogodaka. Lea Kofler bila je prvo ime Austrije sa sedam pogodaka.

Derbiji koji kroje vrh ljestvice Premijer lige

Utakmice 15. kola Premijer lige mogle bi mnogo toga definirati u domaćoj ligi, posebno kada …