Home / Europska natjecanja / EHF Liga prvakinja / Podravka Vegeta slavila nad Kastamonuom u prvom susretu kvalifikacija za Ligu prvakinja

Podravka Vegeta slavila nad Kastamonuom u prvom susretu kvalifikacija za Ligu prvakinja

Rukometašice Podravke Vegete s novom trenericom Snježanom Petikom otvorile su sezonu kvalifikacijama za Ligu prvakinja u norveškom Kristiansandu. U borbi za ulazak u skupinu D, u kojoj se nalaze Budućnost, Metz i Bietigheim, snage su prvo odmjerile s turskim Kastamonuom Belediyesom.

Prvi susret kvalifikacija Podravka je otvorila dobro. Kokice su uzele vodstvo i bile u minimalnoj prednosti koju su više-manje održavale gotovo cijelo prvo poluvrijeme. U posljednjih deset minuta prvog dijela ušlo se pri 8:7 nakon pogotka Ane Debelić, a nakon što je Antonija Jukić obranila još jednu loptu Katja Nemaškalo se pobrinula da ta prednost bude i +2.

Vodstvo je potvrdila i Marijeta Vidak s dva uzastopna gola, ali u posljednjoj minuti turski klub zabija brzi gol te nakon isteka vremena domaće rukometašice bivaju sigurne i s linije sedam metara za 11:11.

Nastavilo se gotovo izjednačeno i u drugom dijelu utakmice, ali borbene Koprivničanke nisu dale turskoj ekipi da prelomi. Bilo je 16:16 do 50. minute, a onda je Podravka ubrzala tempo igre te s tri uzastopna pogotka i golom Debelić postavila 21:17 čime je stigla do sigurnosti u posljednjim minutama. Nagradila je to Jukić i obranom penala na samom kraju te je 21:17 bio i konačan rezultat.

Podravku od Lige prvakinja dijeli još jedna utakmica, a za prolaz u grupnu fazu tražit će preko Vipers Kristiansanda koji je uvjerljivo slavio nad Gomelom 43:19. Susret je na rasporedu u nedjelju, 10. rujna, u 18:30 sati.

Podravku je do slavlja vodila Ekatarina Nemaškalo sa sedam pogodaka, dok se kod Kastamonua istaknula Kristina Elez s devet postignutih golova.

Liga prvakinja, kvalifikacije:
RK PODRAVKA VEGETA – KASTAMONU BELEDIYESI GSK 21:17 (11:11)

RK Podravka Vegeta: Jukić, Turk 2, Dežić 3, Karlovčan 1, Popović, Toth 1, Džono, Nemaškalo 7, Mrđen, Kapitanović, Franušić, Vidak 2, Ećimović, Pavlović 2, Petika, Debelić 3

Kastamonu Belediyesi GSK: Rombescu, Güller 2, Šerić 1, Muratović 1, Yilmaz, Aydin 2, Nenezić, Iskenderoglu, Elez 9, Gomes Barbosa 1, Kolodziejska 1, Batista da Silva

Zagreb otvorio novu sezonu Lige prvaka remijem s Kristianstadom

Veliku priliku za pobjedu propustili su rukometaši PPD Zagreba u susretu prvog kola VELUX EHF …