Home / Europska natjecanja / EHF Liga prvakinja / Podravka Vegeta slavila nad Kastamonuom u prvom susretu kvalifikacija za Ligu prvakinja

Podravka Vegeta slavila nad Kastamonuom u prvom susretu kvalifikacija za Ligu prvakinja

Rukometašice Podravke Vegete s novom trenericom Snježanom Petikom otvorile su sezonu kvalifikacijama za Ligu prvakinja u norveškom Kristiansandu. U borbi za ulazak u skupinu D, u kojoj se nalaze Budućnost, Metz i Bietigheim, snage su prvo odmjerile s turskim Kastamonuom Belediyesom.

Prvi susret kvalifikacija Podravka je otvorila dobro. Kokice su uzele vodstvo i bile u minimalnoj prednosti koju su više-manje održavale gotovo cijelo prvo poluvrijeme. U posljednjih deset minuta prvog dijela ušlo se pri 8:7 nakon pogotka Ane Debelić, a nakon što je Antonija Jukić obranila još jednu loptu Katja Nemaškalo se pobrinula da ta prednost bude i +2.

Vodstvo je potvrdila i Marijeta Vidak s dva uzastopna gola, ali u posljednjoj minuti turski klub zabija brzi gol te nakon isteka vremena domaće rukometašice bivaju sigurne i s linije sedam metara za 11:11.

Nastavilo se gotovo izjednačeno i u drugom dijelu utakmice, ali borbene Koprivničanke nisu dale turskoj ekipi da prelomi. Bilo je 16:16 do 50. minute, a onda je Podravka ubrzala tempo igre te s tri uzastopna pogotka i golom Debelić postavila 21:17 čime je stigla do sigurnosti u posljednjim minutama. Nagradila je to Jukić i obranom penala na samom kraju te je 21:17 bio i konačan rezultat.

Podravku od Lige prvakinja dijeli još jedna utakmica, a za prolaz u grupnu fazu tražit će preko Vipers Kristiansanda koji je uvjerljivo slavio nad Gomelom 43:19. Susret je na rasporedu u nedjelju, 10. rujna, u 18:30 sati.

Podravku je do slavlja vodila Ekatarina Nemaškalo sa sedam pogodaka, dok se kod Kastamonua istaknula Kristina Elez s devet postignutih golova.

Liga prvakinja, kvalifikacije:
RK PODRAVKA VEGETA – KASTAMONU BELEDIYESI GSK 21:17 (11:11)

RK Podravka Vegeta: Jukić, Turk 2, Dežić 3, Karlovčan 1, Popović, Toth 1, Džono, Nemaškalo 7, Mrđen, Kapitanović, Franušić, Vidak 2, Ećimović, Pavlović 2, Petika, Debelić 3

Kastamonu Belediyesi GSK: Rombescu, Güller 2, Šerić 1, Muratović 1, Yilmaz, Aydin 2, Nenezić, Iskenderoglu, Elez 9, Gomes Barbosa 1, Kolodziejska 1, Batista da Silva

Kadetkinje na Svjetskom prvenstvu zauzele 12. mjesto

Hrvatske kadetkinje nakon poraza od Njemačke 24:25 (14:9) u osmini finala Svjetskog prvenstva, okrenule su …