Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Podravka lako do druge pobjede protiv Ivanića

Podravka lako do druge pobjede protiv Ivanića

RK Podravka Vegeta – ŽRK Ivanić 41:21 (23:7)

Dominantno, kako se i očekivalo, rukometašice Podravke Vegete osvojile su nova dva boda u 1. HRL za žene. Na svom su terenu dočekale nove prvoligašice iz Ivanića koje jednostavno nisu imale šanse protiv puno kvalitetnije Podravke koja im nije ostavila puno prostora za igru. Kokice su već u prvom poluvremenu praktički deklasirale Ivanić i osigurale pobjedu.

Trenerica Snježana Petika ništa nije prepustila slučaju pa je od početka na teren poslala prvu postavu koja je odradila posao i stvorila veliku razliku. Prednost Podravke se iz minute u minutu povećavala, a Ivaniću je najviše problema u napadu stvarala raspoložena Ekaterina Nemaškalo, a u obrani razbranjena Antonija Jukić koja je samo u prvih pola sata obranila 11 lopti. Ivanić je tako u prcom poluvremenu ostao na samo sedam pogodaka dok ih je Podravka zabila čak 23.

U nastavku je utakmica išla istim tokom samo su na strani Podravke priliku dobile mlađe igračice, ali rezultat zbog toga nije trpio. Prednost je i dalje ostajala dvoznamenkasta, a sve igračice domaće ekipe (izuzev vratarki) su se upisale u strijelce. A najefikasnije su bile Korina Karlovčan sa sedam i Nemaškalo sa šest postignutih pogodaka. Jukić je u drugom poluvremenu zamijenila Magdalena Ećimović koja je skupila tri obrane. Jedina raspoložena kod Ivanića bila je Marta Pezić s devet postignutih pogodaka, dok je šest dodala Katarina Mrazović.

Sesvete do drugog premijerligaškog slavlja, Karlovac i Spačva do minimalnih pobjeda

Premijer liga, 5. kolo: HRK Karlovac – MRK Umag 24:23 (10:10) Borba sredine tablice Premijer …