Home / Naslovna / Hrvatska slavila protiv Švicarske na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo

Hrvatska slavila protiv Švicarske na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo

Ženska seniorska rukometna reprezentacija upisala je prve bodove u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje će se od 29. studenog do 16. prosinca igrati u Francuskoj. Izabranice Nenada Šoštarića slavile su protiv Švicarske s rezultatom 32:28 (19:12).

Hrvatska je u prvi službeni susret pod novim vodstvom ušla nervozno pa su gostujuće reprezentativke do desete minute golovima Kerstin Kündig povele +4 (6:2). A onda je Hrvatska napokon pojačala tempo, napad je izgledao dobro, a na hrvatskim vratima se razbranila Ivana Kapitanović pa je uz seriju 6-0 Hrvatska u 16. minuti preokrenula na 8:6.

Švicarska se mučila u napadu, nije mogla pronaći rupu u hrvatskoj obrani. Tek je Romy Bachmann uspijevala zabiti kod Švicarki. Na drugoj strani Vesna Milanović-Litre i Antea Benko zabijaju i odvode Hrvatsku na +5. Povećala je to Valentina Blažević pogotkom na prazan gol, a konačnih 19:12 po isteku 30. minute postavlja Larissa Kalaus.

Hrvatske rukometašice nastavile su igrati drugo poluvrijeme u istom ritmu. Rezultatska razlika bila je visokih sedam pogodaka sve do 38. minute kada su Švicarke s dva uzastopna pogotka smanjile na minus pet. U 42. minuti su također iskoristile igrača više i smanjile na 24:21. Izbornik Šoštarić pozvao je minutu odmora, ali niti to nije pomoglo jer je Kündig zabila četvrti uzastopni gol za Švicarsku.

No, u 50. minuti Marijeta Vidak zabija 27. hrvatski gol i vraća prednost na +4. Hrvatska je podigla igru u obrani, ali i ubrzala loptu u napadu što im je omogućilo da se ponovo rezultatski odvoje. Opet je Švicarska pritisnula i smanjila na minus dva (28:30), no golom Marijete Vidak i stative Švicarske Hrvatska je mogla upisati slavlje 32:28.

Hrvatsku je do slavlja vodila Marijeta Vidak sa sedam pogodaka, a po njih pet dodale su Žana Marić i Aneta Benko. Na vratima je Ivana Kapitanović upisala deset obrana, dok je Tea Pijević zaustavila četiri lopte. Kod Švicarske se istaknula Sibylle Scherer s osam zgoditaka, a vratarka Manuela Brütsch zaustavila je deset hrvatskih lopti.

Utakmicu drugog kola kvalifikacija Hrvatska će igrati u nedjelju, 1. listopada protiv Ukrajine u Sumiju. Taj susret na rasporedu je od 18 sati po hrvatskom vremenu.

Hrvatska pobjedom nad Španjolskom osigurala četiri boda za drugi krug natjecanja

Hrvatski rukometaši sjajnom su igrom nadigrali europskog prvaka rezultatom od 23:19, te time osigurali prvo …