Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Rukometašice Umaga slavile nad Bjelovarom

Rukometašice Umaga slavile nad Bjelovarom

1. HRLŽ, 4. kolo:

ŽRK Umag – ŽRK Bjelovar 25:22 (13:14)

Rukometašice Umaga otvorile su četvrto kolo Prve lige za rukometašice i pred domaćim navijačima htjele su zaustaviti pozitivan niz Bjelovara u dosadašnjoj sezoni. Bjelovarčanke su krenule bolje i povele 3:1 te su prednost držale sve do 15. minute kada je Ana Jajčević poravnala na 6:6. Do prvog vodstva u susretu domaće igračice stižu minutu kasnije, a Bjelovar ih je ponovno ulovio u 25. kada je Mihaela Gavrić pogodila za 11:11. Da se na odmor ipak ne otiđe pri poravnatom rezultatu pobrinula se Ivana Dragišić koja je osigurala gostujućim igračicama minimalnu prednost.

U uvodnim minutama nastavka Bjelovar je diktirao tempo pa imao i +3 (16:13) i +4 (19:15) uz Matee Maras na vratima. No, nakon 40. minute dolazi do novog preokreta. Umažanke su prebacile u višu brzinu i zgusnule obranu koja je pomagala raspoloženoj Danici Delić na golu da bi serijom 4-0 izjednačile na 19:19. Jajčević je donijela i novu prevagu na stranu Umaga koji je tako po posljednjem sučevu zvižduku upisao slavlje 25:22.

Najefikasnija kod Umaga bile su Jajčević i Tena Mataija svaka s po šest pogodaka, dok je Delić zaustavila 14 lopti. Kod Bjelovara istaknula se Marija Borković s pet zgoditaka, a Maras je sakupila deset obrana.

Sesvete do drugog premijerligaškog slavlja, Karlovac i Spačva do minimalnih pobjeda

Premijer liga, 5. kolo: HRK Karlovac – MRK Umag 24:23 (10:10) Borba sredine tablice Premijer …