Home / Europska natjecanja / EHF Kup / Dubrava senzacionalnom pobjedom nad Csurgom osigurala treće pretkolo EHF kupa

Dubrava senzacionalnom pobjedom nad Csurgom osigurala treće pretkolo EHF kupa

Zagrebački Veprovi su u svojoj dvorani u Dubravi ugostili mađarski Csurgói u uzvratnom susretu drugog pretkola EHF kupa. Nakon poraza 24:33, rukometaši Dubrave odlučili su dati sve od sebe u drugoj utakmici te su dali posljednji atom snage. Sjajnom igrom u obrani, ali i posloženim napadima Dubrava je na kraju slavila s 36:26 i osigurala treće pretkolo EHF kupa.

Dubrava je odlično otvorila susret. Uz obrane Domagoja Grahovca i golovima Ivana Vide i Petra Medića domaći momci postavili su 3:0. Csurgó je do prvog pogotka stigao tek u četvrtoj minuti kada siguran biva Egon Hanusz. Par nespretnih grešaka u napadu omogućile su Mađarima da izjednače, ali tu priliku nisu gosti iskoristili.

Dubrava je tada ponovno pojačala tempo i vratila prednost od tri pogodaka na svoju stranu (8:5). Četiri minute mreže su mirovale zahvaljujući čvrstim obranama s obje strane, ali i ključnim obranama Grahovca u trenucima kada je Csurgó lovio priključak. Csurgó se uspio približiti u 20. minuti kada Hanusz zabija za 7:8. Od tog trenutka krenula je igra gol za gol, a gosti do prvog izjednačenja stižu u 27. minuti zgoditkom Marka Vasića za 11:11. Da Dubrava na odmor otiđe ipak s prednošću i to s +2 pobrinuo se Marin Buneta sjajnim golom u posljednjoj sekundi poluvremena.

Ekspresno je Dubrava otvorila nastavak susreta te preko raspoloženih Kristijana Radoša, Karla Godeca i  Bunete u pet minute stvorila +8 (20:12). Bio je to znak za minutu odmora kod Csurga. Mađari uspijevaju pronaći put do mreže tek nakon sedam minuta kada post od pogodaka prekida Vasić. Dubrava je odlično reagirala u nastavku pa je Radoš zabio i za +9 te tako otvorio nadu za prolaz.

Csurgo nije ništa htio prepustiti slučaju pa je prebacio u višu brzinu i u 45. minuti pogotkom Klemena Cehtea smanjio zaostatak na 20:26. Na krilima dobre podrške s tribina Veprovi su ponovno vratili +9 na svoj konto golom Davora Maričića u 48. minuti. Povećalo se to i na +10 (33:23) golom Vide i tada je krenula drama na terenu.

Csurgu je poraz od devet dovoljan za prolaz dalje, a Dubravi je trebala pobjeda od deset pogodaka. Lovica na terenu, čvrste obrane i velike želje oslikavaju posljednjih pet minuta utakmice, a u infarktnoj završnici Petar Medić, na asistenciju Kristijana Radoša, leteći je donio slavlje 36:26 i prolaz dalje.

Dubravu su do slavlja vodili Kristijan Radoš, Marin Buneta i Karlo Godec svaki s po šest pogodaka. Kod Csurga najbolji su bili Klemen Cehte, Egon Hanusz i Marko Vasić svaki s pet zgoditaka.

Svog protivnika u završnom pretkolu Dubrava će saznati ždrijebom nakon što se kompletiraju svi susreti drugog pretkola.

EHF kup, 2. pretkolo, druga utakmica:
RK DUBRAVA – CSURGOI KK  36:26 (14:12)

RK Dubrava: Kelemen 4, Volar 4, Šuker, Vida 3, Radoš 6, Vinković, Maričić 5, Šutalo, Samardžić, Medić 2, Godec 6, Marković, Grahovac M., Grahovac N.,  Grahovac D., Buneta 6

Csurgói KK: Balogh, Vasić 5, Vasvari, Varju 1, Hanusz 5, Toth 1, Gazdak, Ferreira Da Silva 1, Bartucz, Cehte 5, Szeitl 2, Rađenović 2, Malandrin De Oliveira, Jerebie 3, Mikita 1, Geczi

U dramatičnoj završnici Zagreb ipak poražen od Nantesa

U dramatičnoj završnici rukometaši Zagreba poraženi su od francuskog viceprvaka Nantesa s 28:27 (13:12). U …