Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Rukometašice Koke slavile protiv Pitomače

Rukometašice Koke slavile protiv Pitomače

1. HRLŽ, 5. kolo:

RK Pitomača – ŽRK Koka 30:39 (16:18)

Rukometašice Pitomače ni nakon petog kola nisu se uspjele pomaknuti  s posljednjeg mjesta na tablici. Domaće igračice dobro su krenule u utakmicu zgoditkom Terezije Ćurić povele s 3:1.  Koka je izjednačila nešto kasnije pogotkom Silvije Masnić. Rukometašice Kome su do prvog vodstva u utakmici stigle tek u osmoj minuti, ali do većeg odvajanja nije došlo jer je Pitomača stalno pratila visoki tempo protivnica. Po isteku 30. minute Koka je uspjela napraviti prednost od tek dva pogotka (18:16).

Do promjena dolazi u drugom poluvremenu i to 3-0 Koke koja bježi na +5 (22:17). U sljedećih deset minuta to se vodstvo  povećalo i na +8. Pitomača nije imala snage za pratiti, ali ni rješenja za dobru obranu Koke na čelu koje je stajala Janjom Tušek na golu. Na kraju je Koka slavila s devet pogodaka više (39:30).

Koku je do slavlja vodila Dejana Milosavljević s 14 golova, osam je dodala Ana Vrabec, dok je  Tušek obranila 16 lopti. Kod Pitomače najefikasnija bila je Maja Kožnjak s devet golova, a po pet su upisale Ines Kožarić i Terezija Ćurić. Golmanica Melita Jug sakupila je osam obrana.

U dramatičnoj završnici Zagreb ipak poražen od Nantesa

U dramatičnoj završnici rukometaši Zagreba poraženi su od francuskog viceprvaka Nantesa s 28:27 (13:12). U …