Home / Naslovna / Zagreb u tijesnoj utakmici bolji od Gorenja Velenja

Zagreb u tijesnoj utakmici bolji od Gorenja Velenja

U susretu sedmog gola SEHA-Gazprom Lige, rukometaši Zagreba stigli su do svoje četvrte pobjede. Na gostovanju kod Gorenja iz Velenja u veoma neizvjesnoj utakmici uspjeli su slomiti otpor gostiju u posljednjih deset minuta i osvojiti nova tri boda.

Zagreb je dobro otvorio susret pogocima Žarka Markovića i Stipe Mandalinića i poveo s 2:0. Prednost od dva pogotka izgubili su u 15. minuti kada je Gorenju izjednačenje (5:5) donio Nejc Cehte. Bio je to drugi od tri vezana gola Velenja s kojim su i došli do svog prvog vodstva u 17. minuti. Dvije minute kasnije rezultat je bio izjednačen, a onda je domaća momčad predvođena Nikom Medvedom stigla do vodstva od tri pogotka (10:7).

Rukometaši Kasima Kamenice pokušali su sustići zaostatak, ali nisu uspijevali. Približili bi se na gol zaostatka, no do izjednačenja nisu stigli. Dvije minute do kraja poluvremena Dobrivoje Marković zabija za 13:12, no konačnih 14:12 nakon prvih 30 minuta postavio je nepogrješivi Medved sa svojim petim pogotkom.

Samo dvije minute igre u nastavku trebale su zagrebačkim Lavovima da dođu do izjednačenja. Tin  Kontrec zabio je za 14:14, a iako je Gorenje ponovo otišlo na +2 (16:14), Zagreb je ponovo preko Žarka Markovića vratio utakmicu u egal. Rezultat je bio izjednačen sve do 48. minute, a onda se Zagreb vratio u vodstvo. Za 19:18 sedmerac je realizirao Žarko Marković, ali brzo su Ose iz Velenja ponovo prešle u vodstvo nakon što je Medved kaznio pogrešku Zagreba u napadu.

Zagreb ipak uspijeva napraviti prevagu i nadoknaditit zaostatak. Za to je najzaslužniji bio Mandalinić čiji su pogoci Zagrebu donijeli vodstvo od dva pogotka četiri minute prije kraja (23:21). Na korak do pobjede hrvatskog prvaka doveo je Žarko Marković svojim devetim pogotkom kada je zabio za 24:21. To je bio presudan trenutak u susretu jer Gorenje Velenje do kraja nije uspjelo uloviti zaostatak pa se Zagreb s ovog gostovanja vraća s novom pobjedom.

Žarko Marković s devet i Mandalinić s osam pogodaka bili su najbolji strijelci Zagreba u ovom susretu. Vratari Skok i Kastelic skupili su deset obrana. Medved je za Gorenje zabio šest pogodaka, a još pet dodao je Cehte.

Zagreb se sada okreće Ligi prvaka gdje u svojoj Areni Zagreb u subotu 11. studenog dočekuje Vardar.

SEHA-Gazprom Liga, 7. kolo

Gorenje Velenje – PPD Zagreb 23:25 (14:12)

U dramatičnoj završnici Zagreb ipak poražen od Nantesa

U dramatičnoj završnici rukometaši Zagreba poraženi su od francuskog viceprvaka Nantesa s 28:27 (13:12). U …