Home / Naslovna / Dubrava uoči EHF kupa poražena na gostovanju kod Umaga

Dubrava uoči EHF kupa poražena na gostovanju kod Umaga

Premijer liga, 8. kolo

MRK Umag – RK Dubrava 32:30 (16:17)

Prvi susret osmog kola Premijer lige odigran je u srijedu u Umagu gdje je istoimenom klubu u goste došla vodeća Dubrava. Zbog obaveza zagrebačkog kluba u EHF kupu ovaj susret osmog kola odigran je prije svih ostalih. Utakmica između prvoplasirane Dubrave i četvrtoplasiranog Umaga bila je izuzetno izjednačena. Ove dvije momčadi dijele samo dva boda na tablici, te bi pobjeda Umagu donijela novi skok u poretku.

U prvom poluvremenu je bilo puno pogodaka, ali niti jedna momčad nije se uspjela rezultatski odvojiti. Igralo se gol za gol, odnosno ekipe su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu. Nakon prvi 30 minuta jedan gol prednosti bio je na strani gostiju iz Dubrave. U drugom poluvremenu sve do 42. minute je rezultat bio u egalu, a onda su Josip Maršan i Tomislav Severec donijeli Umagu prednost od dva pogotka (22:20). Domaće je to očito još dodatno motiviralo te su ubacili u brzinu više. Sedam minuta prije kraja Lucijan Bura zabija svoj treći uzastopni pogodak za 31:26 i daje Umagu šansu da osvoji dva važna boda. Ipak, Dubrava se nije predala te s tri vezana pogotka Ivana Vide, Marina Bunete i Hrvoja Maričića smanjuje na 31:29 u 58. minuti.

Mislav Kelemen u posljednjoj je minuti zabio za 31:30, ali nije preostalo dovoljno vremena da Dubrava u potpunosti ulovi priključak i odnese bod iz Umaga. Pobjedu je za domaće potvrdio Maršan za konačnih 32:30. Bura je bio sjajan kod Umaga s deset postignutih pogodaka, a dva manje zabio je Severec. Dubravu je predvodio Vida s devet zgoditaka, dok su Domagoj Grahovac i Dominik Marković zajedno skupili 13 obrana.

Zrinski uzeo bodove Zametu, Koka, Podravka i Lokomotiva uvjerljive

1. HRLŽ, 12. kolo: RK Trešnjevka – RK Sesvete Agroproteinka 21:16 (10:6) Rukometašice Trešnjevke slavile …