Home / Naslovna / Varaždin, Spačva i Karlovac slavili pred domaćom publikom, a Poreč u gostima kod Metalca

Premijer liga, 8. kolo:

MRK Metalac – RK Poreč 25:29 (13:11)

Gostujući Poreč dobro je krenuo u susret s čvrstom obranom i u desetoj minuti je imao 4:3. Iako se Metalac držao prednost je narasla na +3 u 15. nakon što do gola stiže Gianfranco Pribetić. Porečani su prednost održavali sve do 20. minute utakmice kada Metalac prebacuje u višu brzinu, a u gostujuće redove su se uvukle greške. Serijom 3-0 Metalac izjednačava na 10:10, a potom preko Tonija Ezgete stiže i do prve prednosti od čak tri gola (13:10). Bio je to pokazatelj za Dinka Đankovića da pozove minutu odmora, no do većih promjena nije došlo. Poreč je do kraja prvog poluvremena zabio tek gol pa se na odmor otišlo pri 13:11 za domaćine.

Ulaskom u drugo poluvrijeme Poreč je odlučio vršiti pritisak na Metalac, ali im nije uspijevalo. Dobra obrana domaćina namučila je goste i često ih tjerala do pasive, a dobro izdanje imao je i David Henigman na golu. Poreč je izjednačio tek u 42. minuti golom Tima Thossa, no minimalnu prednost je Metalac uspio održavati. Do preokreta dolazi u 49. minuti kada je Poreč iskoristio greške Metalca pa Filip Gavranović zabija za 21:20 gostiju. Tu prednost povećava Vedran Mataija za +2 i novi time-out kod Metalca. Pad entuzijazma i drugi crveni karton kod Metalca osigurale su Poreču odvajanje u samom kraju utakmice te je na kraju na semaforu stajalo 29:25. Filip Gavranović zabio je osam pogodaka kod Poreča, a po njih šest dodali su Tim Thoss i Matija Rađaković. Petar Puljić zabio je šest za Metalac, a njih pet dodao je Marko Jurakić.

GRK Varaždin 1930 – MRK Sesvete 35:23 (16:12)

Pobjedom nad Sesvetama, Varaždin je izbio na čelo tablice Premijer lige. Sesvete su dobro otvorile i pogocima Nikole Mirosavljevića i Marka Mihaljevića poveli s 3:1 nakon tri minute igre. Varaždinci su na to odgovorili s četiri uzastopna pogotka i deficit od dva pogotka pretvorili u vodstvo. Sesvete im nisu dale da se više odvoje i stalno su im “puhale za vratom”, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći. Marko Šehić je u 23. minuti postigao gol za 11:10, a kasnije će se pokazati da je to najmanja razlika koju će Sesvete imati u susretu. Do kraja poluvremena Varaždin se odvojio na +4 (16:12) i stvorio dobru podlogu za drugo poluvrijeme.

U nastavku gosti iz Sesveta više nisu uspjeli pratiti visok tempo rukometaša Varaždina koji su iz minute u minutu povećavali svoju prednost. Već nakon sedam minute igre u drugom poluvremenu Bruno Vili Zobec zabija za visokih +8 Varaždina (21:13). Deset minuta kasnije prednost Varaždina je postala dvoznamenkasta (29:19) pa su već 13 minuta prije kraja riješili pitanje pobjednika. Sjajno je za Varaždin branio Matija Špikić koji je skupio 16 obrana. Najbolji strijelci s po šest pogodaka bili su Tomislav Špruk, Ante Marić i Zobec. Kod Sesveta je također šest zabio Lovro Šprem.

RK Spačva – MRK Zamet  22:17 (9:9)

Spačva već četvrto kolo zaredom ne zna za poraz. U devetom kolu su na domaćem terenu nadjačali posljednjeplasirani Zamet. U prvih pola sata utakmice gledatelji su vidjeli samo 18 pogodaka, odnosno devet sa svake strane. Teško su obje momčadi pronalazile put do protivničkog gola. Bolje je otvorila Spačva koja se prva u 18. minuti odvojila na +3 (6:3), ali Zamet u 27. minuti poravnava na 8:8.

Domaća momčad bolje je otvorila nastavak i s tri uzastopna gola u šest minuta stigla do rezultata 12:9. Nakon toga se igra Zameta krenula raspadati pa je prednost Spačve narasla na šest pogodaka 15 minuta prije kraja utakmice. Zamet je na kraju samo malo uspio ublažiti poraz s konačnih 22:17. Dražen Stojanović na vratima Spačve skupio je 13 obrana, a najbolji strijelac bio je Vlatko Ranogajec sa sedam pogodaka. U redovima Zameta istaknuo se mladi vratar Fran Lučin s 15 obrana. Najefikasnijinu polju za igru bio je Matija Golik koji se u strijelce upisao šest puta.

HRK Karlovac – HRK Gorica 24:23 (11:13)

Karlovac je pred domaćom publikom u dramatičnoj završnici pobijedio Goricu i upisao svoju četvrtu pobjedu. Bio je ovo svojevrsni derbi sredine ljestvice u kojem je Karlovac sada s jednim bodom više preskočio Goricu i zasjeo na šesto mjesto. Karlovčani dobro otvaraju pa su na samom početku vodili s 2:0. No, brzo je Gorica okrenula i prešla u vodstvo u osmoj minuti pogotkom Davora Čavara. Dva gola prednosti uspjeli su sačuvali su do kraja poluvremena.

Iako je Gorica vodila veći dio susreta, Karlovčani su sve više pritiskali i prvi put u nastavku prešli u vodstvo kod rezultata 18:17. Međutim, i to su Goričani brzo anulirali i držali vodstvo sve do samog kraja utakmice. Dvije minute prije kraja Matija Perajica zabio je tri uzastopna pogotka i donio Karlovcu prednost i preokret. U posljednjoj minuti odvila se prava drama. Gorica je preko Žarkovića poravnala na 23:23, ali ni tu nije bio kraj. Vlado Ostarčević je deset sekundi prije kraja zabio za 24:23, a Gorici je još preostalo osam sekundi da izjednači. Žarković je uputio udarac, ali ga je obranio Mateo Radočaj i donio Karlovcu dva boda. Domagoj Smojver bio je najbolji strijelac Karlovca sa sedam pogodaka, a vratar Denis Karić skupio je 12 obrana od čega dva sedmerca.

Zrinski uzeo bodove Zametu, Koka, Podravka i Lokomotiva uvjerljive

1. HRLŽ, 12. kolo: RK Trešnjevka – RK Sesvete Agroproteinka 21:16 (10:6) Rukometašice Trešnjevke slavile …