Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Pitomača uvjerljivo bolja od Ivanića

Pitomača uvjerljivo bolja od Ivanića

1. HRL Ž, 9. kolo

ŽRK Pitomača – ŽRK Ivanić 36:29 (20:16)

U derbiju začelja ljestvice rukometašice Pitomače su na domaćem terenu pobijedile Ivanić. Gošće su u Pitomaču stigle nakon dvije uzastopne pobjede, no taj niz nisu uspjele nastaviti. Igračice Ivanića su u prvih 20 minuta imale inicijativu. Postigle su prvi pogodak u susretu i minimalno vodile do 12. minute kada su svoju prednost podigle na tri pogotka (9:6). Tri minute kasnije Josipa Nuić zabija za najveće vodstvo Ivanića 11:7. Međutim, kako se kraj poluvremena bližio prednost Ivanića se polako otapala. Dvama pogocima Maje Kožnjak u 24. minuti Pitomača prelazi u vodstvo koje do kraja poluvremena ne ispušta već povećava na +4 (20:16).

Ivanić se nakon preokreta Pitomače više nije uspio vratiti u susret niti približiti. Nakon deset minuta igre u nastavku domaća ekipa već je vodila sa sedam pogodaka razlike i praktički riješila pitanje pobjednika ovog susreta. Na kraju su rukometašice Pitomače i odnijele pobjedu koja im je donijela dva nova boda. Ivanić se i dalje nalazi ispred njih budući da osim dvije pobjede ima i jedan remi.

Čak 20 od 36 pogodaka Pitomače postigle su Maja Kožnjak i Tena Mioč koje su zabile po deset golova. Melita Jug na vratima je skupila 13 obrana. Kod Ivanića su po devet zgoditaka na svoj konto upisale Katarina Mrazović i Marta Pezić, a vratarski dvojac Karaula/Hren skupio 12 obrana.

Zrinski uzeo bodove Zametu, Koka, Podravka i Lokomotiva uvjerljive

1. HRLŽ, 12. kolo: RK Trešnjevka – RK Sesvete Agroproteinka 21:16 (10:6) Rukometašice Trešnjevke slavile …