Home / Europska natjecanja / EHF Liga prvaka / U dramatičnoj završnici Zagreb ipak poražen od Nantesa

U dramatičnoj završnici Zagreb ipak poražen od Nantesa

U dramatičnoj završnici rukometaši Zagreba poraženi su od francuskog viceprvaka Nantesa s 28:27 (13:12). U posljednjih 15 sekundi Zagreb je primio gol u praznu mrežu i ostao bez bodova na gostovanju u Nantesu. Zagrebaši su odigrali možda i najbolju utakmicu u sezoni, ali na kraju nisu uspjeli izvući barem bod.

S dva gola Damira Bičanića i jednim Leona Šušnje Zagreb je nakon samo par minuta igre vodio s 3:1. Obrana je bila pokretljiva i čvrsta pa su se uspijevali obraniti nakon čega su kroz organiziran napad stizali do pogodaka. Međutim, prve greške koje su napravili Nantes je kaznio i poravnao na 3:3. Zagreb je u 13. minuti ponovo imao šansu za +2, ali Dobrivoju Markoviću kontru je obranio Cyril Dumoulin. No, s druge strane obranama je odgovarao i Urh Kastelic pa se igra nastavila gol za gol.

Prve greške Zagreba Nantes je kaznio u 19. minuti kada je Senjamin Burić zabio za 8:6. Imala je zagrebačka momčad šansu izjednačiti, ali ju nisu iskoristili. Brzo je stigla kazna kada je kontru realizirao Burić za vodstvo Nantesa 10:7 u 23. minuti. Otežavao je Zagrebu i Dumoulin koji je dobro branio, ali u 27. minuti preko Igora Vorija Zagreb ponovo stiže na pogodak zaostatka i iznuđuje isključenje. U iduće tri minute igrači Kasima Kamenice na uspijevaju izjednačiti, ali su na odmor otišli sa samo pogotkom zaostatka i igračem više za početak drugog dijela.

Napad i igrača više na samom početku nastavka Zagreb nije iskoristio. Nantes se kompletirao, ali svoj napad nisu realizirali pa je Josip Valčić u 32. zabio za izjednačenje. Brzo se egal pretvorio u rezultatski minus od dva gola nakon što je francuska mončad zabila dva brza pogotka u jednoj minuti. Zagreb ponovo lovi priključak u 37. minuti kada su poravnali na 17:17. Stipe Mandalinić ukrao je loptu i sam realizirao kontru za izjednačenje.

Ponovo je izjednačenje kratko stajalo na semaforu jer je Burić Nantesu donio novo vodstvo u dva pogotka u 40. minuti. Kamenica je pozvao minutu odmora koja je pomogla Zagrebu da serijom od tri pogotka u koju je dva ugradio Bičanić stigne do vodstva 21:20. Thierry Anti odmah je pozvao time-out jer je Zagreb bio u naletu. Sve do 49. minute Zagreb je imao vodstvo, ali gol Eduarda Gurbinda u praznu mrežu Zagreba doveo je Nantes u novo vodstvo.

Lavovi su cijelo vrijeme lovili pogodak zaostatka i to uspješno radili. Međutim, u posljednje dvije minute Zagrebaši su imali dva napada za izjednačenje, ali ih nisu iskoristili. U trećem je Nantes nakon obrane Matevža Skoka uspio zabiti gol, a Zagrebu je ostalo pola minute da zabije izjednačujući gol. Kamenica je pozvao minutu odmora ne bi li organizirao zadnji napad. Mario Vuglač dobro je potegnuo i smjestio loptu iza leđa Dumoulina za 27:27. U posljednjih 15 sekundi Nantes zabija u praznu mrežu Zagreba, Tin Kontrec trči u kontru, ali brani mu Dumolin i dva boda ostaju u Nantesu.

Prvo ime Zagreba bio je Bičanić sa sedam pogodaka, a pet je dodao Mandalinić. Nantes je predvodio Burić s osam golova i Dumoulin s 14 obrana.

Zagreb se sada okreće susretu s Barcelonom koji je na rasporedu u četvrtak 23. studenog u 19 sati.

VELUX EHF Liga prvaka, 8. kolo:

HCB Nantes – PPD Zagreb 28:27 (13:12)

HCB Nantes: Dumoulin, Siffert; Lagarde 4, Saurina 1, Faluvegi, Claire 3, Burić 7, Klein 2, Pechmalbec, Tournat 1, Feliho, Matulić 2, Lazarov 5, Gurbindo 1, Balaguer 1, Matiaba-Tuzolana.
Trener: Thierry Anti

PPD Zagreb: Skok, Kastelic; Ž. Marković 2, Mrakovčić 2, Božić Pavletić, Kontrec 2, Vori 2, D. Marković 1, Horvat 1, Šušnja 1, J. Valčić 2, T. Valčić, Mandalinić 5, Hrstić, Vuglač 1, Bičanić 6.
Trener: Kasim Kamenica

Juniori otputovali na Europsko prvenstvo u Celje

Hrvatska muška juniorska reprezentacija otputovala je u Sloveniju na Europsko prvenstvo koje se održava od …