Home / Europska natjecanja / Zagrebaši preko Dinama iz Pančeva do nova tri boda u SEHA-Gazprom ligi

Zagrebaši preko Dinama iz Pančeva do nova tri boda u SEHA-Gazprom ligi

Rukometaši Zagreba nakon sjajne pobjede u Ligi prvaka nastavili su s domaćim igrama, ali ovog puta u SEHA-Gazprom ligi. U Sutinska Vrela stigao je Dinamo iz Pančeva. Iako se očekivala laka utakmica gostujuća momčad dobro je parirala s obzirom na to da je trener dao priliku i mladim igračima iz druge Zagrebove momčadi pa su se Zagrebaši tek odvojili u drugom poluvremenu i upisali slavlje 40:29.

S 3-0 serijom Zagreb je otvorio susret, a do prvog pogotka Dinamo stiže te u četvrtoj minuti Aleksandar Pilipović. Domaći momci su prednost dodatno povećali nakon desete minute kada su s nova tri uzastopna gola pobjegli na +5 (11:6). Opuštenije se krenulo u posljednjih deset minuta prvog poluvremena pa je Dinamo pojačao tempo i krenuo u smanjenje zaostatka. Započeo je Petar Zujović koji je smanjio na 10:13, a onda je Milan Mirković doveo Dinamo iz Pančeva i na minus dva (12:14).

Pozitivan niz gostiju se nastavio sve do kraja poluvremena. U 29. minuti uspjeli su preko Miloša Barudžića izjednačiti (17:17), a da na odmor Zagreb ipak ode s minimalnom prednošću pobrinuo se Tin Lučin.

Ozbiljnije je Zagreb krenuo u nastavku utakmice pa je preko Leona Šušnje, Tina Kontreca i Maria Vuglača vratio sigurnije vodstvo za +5 (24:18). Nakon toga Dinamo više nije imao snage za pratiti ritam hrvatskog prvaka pa su momci Zlatka Saračevića mogli utakmicu mirno privesti kraju i na svoj konto upisati nova tri boda. Kako se utakmice bližila kraju Zagreb je podebljavao vodstvo, a u posljednjih 15. minuta ušao je s +8.

Do kraja utakmice nije bilo nikakvih promjena odnosa na terenu. Iskusni Zagreb nadigrađivao je prednost, do prvih pogodaka su stigli i igrači iz mlađeg pogona kao što je Marko Račić te je po posljednjem sučevu zvižduku PPD Zagreb upisao slavlje 40:29.

Zagreb su do slavlja vodili Josip Božić Pavletić i Leon Šušnja svaki s po šest pogodaka, a po jedan manje dodali su Josip Ereš i Mario Vuglač. Kod Dinama se istaknuo Aleksandar Pilipović koji je zabio sedam golova, a njih pet je upisao Petar Zujović.

SEHA-Gazprom liga, 8. kolo:

PPD Zagreb – Dinamo Pančevo 40:29 (18:17)

Zrinski uzeo bodove Zametu, Koka, Podravka i Lokomotiva uvjerljive

1. HRLŽ, 12. kolo: RK Trešnjevka – RK Sesvete Agroproteinka 21:16 (10:6) Rukometašice Trešnjevke slavile …