Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Podravka, Zamet, Pitomača i Split uvjerljivi, Sesvete minimalno slavile nad Ivanićem

Podravka, Zamet, Pitomača i Split uvjerljivi, Sesvete minimalno slavile nad Ivanićem

1.HRLŽ, 11. kolo:

KOKA – PODRAVKA VEGETA 22:26 (11:12)

Trenutno trećeplasirana Koka ugostila je prvoplasiranu Podravku Vegetu. Domaće igračice bolje ulaze u utakmicu, do osme minute ostvaruju dva gola prednosti (3:1) i tu prednost održavaju većinu prvog poluvremena. Uspijevaju rukometašice Koke doći i na +3 u 18. minuti, ali u 21. već Podravka poravnava rezultat (8:8). Vraćaju domaće igračice odmah na +2, ali ne za dugo, budući da Podravka u zadnje tri minute prvo izjednačava, a onda i preuzima prednost.

Povratkom iz svlačionice nastavljaju gošće svoj niz te je već u 35. minuti 11:15. Sve do 51. minute igra se gol za gol, a onda Podravka Vegeta povisuje na +5 (17:22). Najveću prednost,šest pogodaka, imale su u 55. minuti (18:24), a utakmica završava rezultatom 22:26.

Najviše je golova postigla za domaću ekipu Dejana Milosavljević (7), a za goste je Ivana Dežić deset puta bila precizna. Janja Tušek imala je 15, a Ivana Kapitanović devet obrana.

ZAMET – UMAG 29:21 (13:8)

Vrlo uvjerljiva utakmica domaće ekipe odigrana je u Rijeci između Zameta i Umaga. Već na samom početku rukometašice Zameta ostvaruju vodstvo i u desetoj minuti je rezultat 4:1. Sljedećih 10 minuta igra se gol za gol, a onda domaćini serijom 4-0 dolaze do rezultata 11:5 u 25. minuti utakmice. Do kraja poluvremena Umag uspijeva smanjiti tek na minus pet i u svlačionicu se odlazi s rezultatom 13:8.

Drugo poluvrijeme opet bolje otvara Zamet pa je do 39. minute već +8 domaćina (17:9). Do kraja utakmice nije uspio Umag doći na manje od šest golova zaostatka, a maksimalnu prednost, +11, imao je Zamet u 55. minuti (27:16). Utakmica je završena rezultatom 29:21, nakon što su gošće u zadnje dvije minute s četiri uzastopna pogotka smanjile zaostatak.

Najviše je pogodaka za Zamet postigla Josipa Jerčinović, njih 6, a za Umag Ana Jajčević jedan više. Jelena Piršl i Danica Delić skupile su svaka po 9 obrana.

SESVETE AGROPROTEINKA – IVANIĆ 25:24 (14:13)

Utakmica počinje s tri uzastopna pogotka domaćih igračica u prve tri minute, a stečenu prednost, zadržavaju do 10. minute, kada su trećim golom u nizu gošće poravnale na 6:6. Tri minute kasnije Ivanić prvi puta i preuzima vodstvo (6:7). Do kraja poluvremena izmjenjivala se minimalna prednost između ekipa, a maksimalnih +2 imale su Sesvete u 22. i 25 minuti (12:10 i 13:11). Poluvrijeme završava rezultatom 14:13.

Odmah na početku drugog poluvremena Sesvete povećavaju svoju prednost, ponovo do +3, i održavaju ju sve do sredine poluvremena, kada ju podižu za još jedan gol. Tek u 50. minuti Ivanić smanjuje prvo na minus tri, a onda u 54. i na dva pogotka zaostatka (22:20). Tada Lucija Peraica postiže dva gola u nizu i u 56. minuti rezultat je 24:20. U zadnje tri minute gošće se približavaju 3-0 serijom i završavaju utakmicu s minimalnim zaostatkom.

PITOMAČA – DUGO SELO 55 36:31 (20:15)

Nakon što su na početku utakmice obje ekipe zabile po tri pogotka, domaće se igračice serijom 4-0 rezultatski odvajaju i stečenu prednost održavaju do 18. minute, nakon čega je još dodatno povećavaju za 2 gola (14:8 u 20. minuti). U 25. minuti, nakon postignuta dva pogotka, gošće se vraćaju na minus četiri, a na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 20:15.

Nisu puno toga u drugom poluvremenu mogle napraviti rukometašice Dugog Sela 55 kako bi nadoknadile zaostatak iz prvog poluvremena, najbliže što su došle bilo je na minus dva u 39. minuti (23:21). Međutim, već su u sljedećoj minuti igračice Pitomače vratile na +4. Prednost se povećala na +8 za domaću ekipu u 58. minuti (36:28), nakon čega je Dugo Selo postiglo još tri laka gola i utakmica je završila rezultatom 36:31.

Najefikasnija igračica u domaćim redovima bila je Ines Kožarić s devet pogodaka, dok je kod gošći Valentina Čamber realizirala sedam šuteva. Melita Jug imala je 14, a Mara Budić 18 obrana.

VRANJIC – SPLIT 2010 21:27 (12:17)

Posljednjeplasirana ekipa Petason Vranjica držala je 23. minute rezultatski egal s trenutno petoplasiranom ekipom Splita 2010. Tada se gošće počinju odvajati i 5-0 serijom do 28. minute dolaze do rezultata 11:16. Do kraja poluvremena svaka ekipa postiže po još jedan pogodak.

Nakon povratka iz svlačionice u prvih deset minuta, s tri uzastopna gola Kljaković-Gašpić, smanjuje Petason Vranjic na 16:19. Međutim, više od toga nije išlo, a gošće su uspjele već do 44. minute vratiti svoju prednost na +5 (17:22). Utakmica završava uvjerljivom prednošću Splita 2010, rezultatom 21:27.

Najviše je golova za domaćine postigla Petra Mijatović, njih sedam, a za goste Danijela Mistrić precizna je bila 11 puta. Matea Andabak imala je devet, a Ivona Stilinović deset obrana.

BJELOVAR – TREŠNJEVKA 22:19 (11:9)

Trešnjevka bolje ulazi u utakmicu i postiže prva tri gola u šest minuta. Domaće igračice izjednačavaju do 13. minute, kada je na semaforu 4:4, a nakon toga i nastavljaju svoju seriju (ukupno 6-0) i dolaze do rezultata 7:4 u 20. minuti (gošće 12 minuta bez postignutog pogotka). Tada se Trešnjevka budi i 3-0 serijom ponovo izjednačava. Do poluvremena igračice Bjelovara drže vodstvo od jednog pogotka, a u posljednjoj minuti dolaze i do +2 te se u svlačionicu odlazi s rezultatom 11:9.

U nastavak utakmice bolje ulaze domaće igračice i nakon 10 minuta drugog poluvremena na semaforu je 16:10. Trešnjevka uspijeva do 48. minute upola smanjiti svoj zaostatak (18:15), a do 55. minute dolazi na samo jedan gol zaostatka (20:19). Međutim, do kraja utakmice gošće ne postižu više niti jedan pogodak, a Bjelovar povećava svoju prednost te utakmica završava rezultatom 22:19.

Nikolina Tvorić dala je sedam golova za Bjelovar, a Petra Dičak jednako toliko za Trešnjevku. Matea Maras imala je 17, a Lea Beličev 11 obrana.

Zrinski uzeo bodove Zametu, Koka, Podravka i Lokomotiva uvjerljive

1. HRLŽ, 12. kolo: RK Trešnjevka – RK Sesvete Agroproteinka 21:16 (10:6) Rukometašice Trešnjevke slavile …