Home / Naslovna / Dubrava slavila nad Karlovcem

Dubrava slavila nad Karlovcem

Premijer liga, 10. kolo:

RK Dubrava – HRK Karlovac 29:24 (15:10)

Rukometaši Dubrave na domaćem terenu vratili su se na pobjedničke staze slavljem nad Karlovcem. Dubrava je dobro postavila obranu na početku susreta i preko Ivana Vide povela 3:1. Karlovac se mučio sa slaganjem napada, a napokon su gosti proigrali nakon devete minute susreta kada Ivan Šnajder zabija za 2:3. Nastavili su Karlovčani pritiskati Dubravu i u 13. minuti preko Matije Perajice uspjeli poravnati rezultat. Puhao je Karlovac za vratom, a Vlado Šola odlučio je krenuti s agresivnijom obranom koja se pokazala kao dobar potez. Uspjeli su zagrebački Veprovi pet minuta prije kraja pobjeći na +5 (13:8) nakon zgoditka Nikole Grahovca. Bilo je vrijeme za minutu predaha, a iako je Ivica Frketić vratio nadu u karlovačke redove za dodatno smanjenje zaostatka, na kraju je Dubrava ipak otišla na odmor s pet pogodaka više.

U nastavak susreta Dubrava je ušla bolje pa nošena Petrom Medićem i uz obrane Domagoja Grahovca pobjegla na novih +8. Karlovac je pokušao prekinuti niz Dubrave s 5-1 dubljom obranom sa Šnajderom naprijed koja je omogućila polukontre Karlovca za smanjenje minusa na 18:23. No, za više snage nije bilo pa se omjeri na terenu nisu previše mijenjali. U posljednjih pet minuta utakmice Dubrava je ušla pri 26:21, a po isteku vremena dva boda na konto Dubrave upisana su rezultatom 29:24.

Zrinski uzeo bodove Zametu, Koka, Podravka i Lokomotiva uvjerljive

1. HRLŽ, 12. kolo: RK Trešnjevka – RK Sesvete Agroproteinka 21:16 (10:6) Rukometašice Trešnjevke slavile …