Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Lokosice uvjerljive protiv Zrinskog

Lokosice uvjerljive protiv Zrinskog

1. HRLŽ, 11. kolo

ŽRK Zrinski – RK Lokomotiva Zagreb 23:32 (10:18)

Lokomotiva bez ikakvih problema nastavlja pobjeđivati i grabi prema naslovu jesenskog pobjednika Lige. U pretposljednjem kolu Lokosice su uvjerljivo pobijedile Zrinski na gostovanju u Čakovcu. Zrinskice su Lokosicama parirale samo u prvih sedam minuta, ali onda su gošće malo po malo ubacivale u  višu brzinu i gradile visoku prednostt. Poluvrijeme je završila Stela Posavec sa svoja dva uzastopna pogotka i vodstvo Lokomotive od osam pogodaka.

U nastavku nije bilo previše promjena jer Lokomotiva nije dopustila Zrinskom da se imalo rezultatski približi. Dapače, u 48.minuti Tena Japundža zabila je za bila za visokih +10 i definitvno riješila pitanje pobjednika. Larissa Kalaus bila je prvo ime Lokomotive s 11 postignutih pogodaka, a vratarke Tea Pijević i Antonija Ćurić skupile su devet obrana. U redovima Zrinskog istaknula se Tea Grubišić sa šest pogodaka.

Hrvatska pobjedom nad Španjolskom osigurala četiri boda za drugi krug natjecanja

Hrvatski rukometaši sjajnom su igrom nadigrali europskog prvaka rezultatom od 23:19, te time osigurali prvo …