Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Lokomotiva bolja od Pitomače u pretposljednjoj utakmici u 2018.

Lokomotiva bolja od Pitomače u pretposljednjoj utakmici u 2018.

1. HRL Ž, 12. kolo

RK Lokomotiva Zagreb – ŽRK Pitomača 35:23 (18:11)

Rukometašice Lokomotive u sklopu 12. kola slavile su nad Pitomačom i tako stigle korak bliže jesenskom naslovu prvakinja. Od prve minute bilo je jasno da se Pitomača neće moći nositi s iskusnom Lokomotivom zbog i manjeg broja igračica na popisu. Nakon 3:1 u četvrtoj minuti prednost je lagano rasla i do 15. minutu porasla na +4 (9:5). Nakon 20. minute sve je bilo riješeno jer su serijom 6-0 Lokosice nadmoćno ostavile Pitomaču na minus devet, a do kraja prvog poluvremena Pitomača je tek smanjila na 11:18.

U nastavku susreta promjena nije bilo. Raspoložena Larissa Kalaus svaki svoj šut pretvarala je u pogodak, a na vratima je bila raspoložena i Tea Pijević. Melita Jug, pak, kod Pitomače na golu imala je dobro izdanje, ali nije mogla pomoći svojoj ekipi da se razlika ne čini toliko velika. U posljednjih deset minuta utakmice djevojke Nenada Šoštarića ulaze s +10, a konačnih 30:23 postavlja Kristina Plahinek.

Najefikasnija kod Lokomotive bila je Larissa Kalaus s 13 pogodaka, pet je dodala Stela Posavec, a Tea Pijević obranila je 15 lopti. U redovima Pitomače najbolje su bile Maja Kožnjak sa šest pogodaka i Tena Mioč s njih pet, dok je Melita Jug zaustavila deset protivničkih napada.

Zagreb tijesno poražen od Szegeda na otvaranju Lige prvaka

Novu sezonu VELUX EHF Lige prvaka PPD Zagreb otvorio je u Osijeku gdje je ugostio mađarskog …