Home / Naslovna / Visoke pobjede Karlovca, Varaždina, Umaga i Spačve

Visoke pobjede Karlovca, Varaždina, Umaga i Spačve

Premijer liga, 11. kolo

HRK Karlovac – RK Poreč 29:20 (14:8)

Veliko iznenađenje priredio je pretposljednji Karlovac pobijedivši prvoplasirani Poreč i to veoma uvjerljivo. Susret je bio izjednačen samo u prvih par minuta, a onda je Karlovac preuzeo inicijativu i s pet uzastopnih pogodaka već u devetoj minuti vodio s četiri pogotka (6:2). Karlovčani su u prvih 30 minuta ostavio Poreč na samo osam pogodaka. Nastavku Karlovac povisuje svoju prednost na devet pogodaka i to bez ikakvih problema održava do kraja utakmice. Matija Perajica sa šest pogodaka bio je najefikasniji u redovima Karlovca, dok je pet dodao Andrej Obranović. Prvi stijelac Poreča bio je Matija Rađaković koji je mrežu Karlovca pogodio sedam puta. Karlovac je ovom pobjedom preskočio Zamet i Sesvete i Goricu koja svoj susret 11. kola igra sutra protiv Dubrave.

MRK Zamet – GRK Varaždin 1930 19:27 (7:14)

Varaždinci se pobjedom nad Zametom i dalje drže na trećem mjestu Premijer lige. Zamećani su se držali u utakmici do 11. minute kada je rezultat posljednji put bio poravnat (6:6). Serija od četiri pogotka Varaždina praktički je već u 19. minuti odlučila pobjednika budući da se nakon te serije Zamećani nisu uspjeli vratiti u susret. Do kraja poluvremena izgradili su prednost od sedam pogodaka. Nakon šest minuta igre u nastavku povisili su prednost na osam, a u 53. minuti njihova prednost je bila dvoznamenkasta. Zamet je na kraju uspio samo malo umanjiti poraz. Po šest pogodaka za Varaždin zabili su Jadranko Stojanović, Filip Jurišić i Bruno Vili Zobec. Damir Vučko bio je stopostotan s također šest pogodaka, dok su vratari Sorić i Lučin obranili 12 lopti.

MRK Umag – MRK Metalac 31:22 (13:8)

Osim kod rezultata 1:0 Metalac niti u jednom trenutku utakmice protiv Umaga nije vodio. Pred domaćom su publikom igrači Borisa Lisice u potpunosti nadigrali danas indisponirani Metalac. Kroz prvo poluvrijeme Umag je vodio s dva ili tri pogotka, ali u završnici poluvremena podigli su prednost na pet. Do 47. minute Umag je poduplao svoju prednost nakon što je za 24:14 pogodio Dino Horozović i definitvno potvrdio pobjedu svog kluba u ovom susretu. Dino Slavić na vratima Umaga skupio je 12 obrana, a Marin Sinčić bio je najbolji strijelac s devet pogodaka. S druge strane, Metalac je predvodio Marko Jurakić sa šest zgoditaka.

RK Spačva – MRK Sesvete 29:24 (18:15)

Rukometaši Spačve osvojili su dva nova boda na domaćem terenu. U zanimljivoj utakmici pobijedili su Sesvete i tako i dalje ostali na istom broju bodova kao i Varaždin. Na početku se igralo gol za gol i u prvih 12. minuta pogoci su teško padali, ali onda su obrane popustile. Posebno ona Sesveta koje su 20. minuti prvi put zaostale za tri pogotka (10:7) kada je za Spačvu pogodio Vlatko Ranogajec. Do isteka 30. minute rukometaši Spačve zabili su još osam puta i održali svoju prednost od tri pogotka. U nastavku Spačva je još dodatno povisila svoju prednost i osigurala pobjedu. Marko Karaula bio je prvi strijelac Spačve s devet zgoditaka, a Lovro Šprem je s pet pogodaka

Hrvatske rukometašice poražene u susretu s Mađarskom

U dvoboju dvije poražene ekipe, bolju igru i prve bodove na Euru osvojile su Mađarice. …