Home / Naslovna / Dubrava u napetoj završnici osigurala minimalno slavlje nad Goricom

Dubrava u napetoj završnici osigurala minimalno slavlje nad Goricom

Premijer liga, 11. kolo:

HRK Gorica – RK Dubrava 34:35 (18:19)

Rukometaši Gorice i Dubrave na zanimljiv način zaključili su 11. kolo Premijer lige. U vrlo napetoj utakmici bodovi su na kraju otišli zagrebačkim Veprovima, ali je Goričanima malo nedostajalo da otkinuo bod ili čak dva u tom susretu. Počelo je vrlo izjednačeno, a onda do prvog odvajanja dolazi Dubrava koja serijom 3-0 Nikole Grahovca postavlja 6:3. Vratio je Ivan Laljek Goricu u priključak i smanjio na minimalan zaostatak (5:6). Vlado Šola postavio je drugačiju taktiku sa svojim momcima koja se pokazala uspješnom te je Dubrava pobjegla na +4.

No, Gorica se nije predavala, ubacila je u višu brzinu i u 19. minuti preko Ivana Matića izjednačila na 11:11. Tada je krenula igra gol za gol, ali u jednom trenutku Gorica je uspjela pretrčati gostujuću momčad i stigla do prvog vodstva (17:15). Uzvratila je jednako Dubrava i tada je krenula igra gol za gol koja se zadržala do posljednje minute prvog dijela susreta. Da se na odmor ne otiđe pri poravnatom rezultatu pobrinuo se Kristian Volar (19:18).

Nastavak susreta donio je i nastavak borbene igre na terenu u kojoj se niti jedna momčad nije uspijevala odvojiti. Izjednačena igra zadržala se sve do 40. minute kada je domaćin uspio povezati dva napada i postaviti 25:23. No, to se nije dugo zadržalo te je Luka Vinković vratio na 25:25. Nakon deset minuta trke Dubrava je prebacila u višu brzinu i brzinski stigla na +3 i prednost držala sve do 57. minute utakmice. I tu je krenula neizvjesnost.

Gorica je dobrom obranom i napadom uspjela nadoknaditi minus i poravnati na 33:33. U posljednju minutu utakmice ušlo se pri izjednačenom rezultatu, Petar Medića zabija za 35:34, a zadnji napad Gorice dobro čita vratar Domagoj Grahovac koji zaustavlja Davora Čavara da izjednači. Time se Dubrava iz Gorice vratila s dva boda i zasjela na čelo Premijer lige.

Dubravu su do slavlja vodili Petar Medić sa šest pogodaka i stopostotni Nikola Grahovac s njih pet. Na vratima je Domagoj Grahovac upisao sedam obrana. U redovima Gorice istaknuli su se Ivan Laljek i Davor Čavar koji su protivničku mrežu zatresli devet puta, dok je osam golova postigao Ivan Matić. Tomislav Sladoljev zaustavio je 11 lopti.

Zagreb tijesno poražen od Szegeda na otvaranju Lige prvaka

Novu sezonu VELUX EHF Lige prvaka PPD Zagreb otvorio je u Osijeku gdje je ugostio mađarskog …