Home / Naslovna / Dubrava potvrdila naslov jesenskog prvaka, Sesvete slavile nad Karlovcem, Poreč deklasirao Goricu

Premijer liga, 12. kolo:

RK Dubrava – MRK Zamet 34:27 (16:13)

Nakon uvjerljivog poraza od Varaždina u prošlom kolu, rukometaši Zameta htjeli su se u posljednjoj utakmici zimskog dijela sezone pokazati u boljem svjetlu. Krenuli su vrlo dobro i motivirano i do osme minute stvorili prednost od tri pogodaka nakon što sigurni bivaju Veron Načinović, Marin Kružić i Damir Vučko. Stečenu prednost Zamećani su držali sve do 21. minute kada je Dubrava napokon pojačala tempo i serijom 3-0 izjednačili, a s novim golom Luke Vinkovića zagrebački Veprovi su preuzeli prednost (11:10). Tu je Zamet pao i nije više imao mogućnosti za parirati, a s tri laka gola Dubrava na odmor odlazi s 16:13.

U nastavku susreta Dubrava je održavala svoja tri pogotka plusa, a uz potporu raspoloženog Domagoja Grahovca na vratima ta se prednost dodatno povećala na +5 u 45, minuti. Momci iz Rijeke nisu imali snage za parirati vodećoj Dubravi koja je sigurno utakmicu privela kraju. Po posljednjem sučevu zvižduku Dubrava je upisala slavlje 34:27 za naslov jesenskog prvaka. Najefikasniji kod Dubrave bili su Petar Medić s osam golova i stopostotni Luka Vinković s njih šest, dok je Domagoj Grahovac na golu upisao 14 obrana.

MRK Sesvete – HRK Karlovac 24:20 (13:8)

Rukometaši Karlovca upisali su novi poraz samo dva dana nakon što ih je u borbi za prolaz u osminu finala Kupa Hrvatske porazio Medveščak. Ovaj put skalp su im skinuli igrači Sesveta koji su ih tako i preskočili na tablici Lige uoči zimske stanke. Domaćin je ekspresno krenuo sa serijom 4-0, a Karlovac do prvog gola stiže tek u osmoj minuti golom Matea Crnkovića. I onda opet sljedeće četiri minute sesvetska mreža stajala je mirno, a Sesvete su otišle na +6 (7:1). Karlovac je proigrao tek pred kraj prvog dijela utakmice, a po isteku 30. minute bio je u minusu od pet pogodaka (8:13).

Karlovčani su u sedam minuta nastavka uspjeli smanjiti minus na 12:14. Nastavio je Karlovac s posloženijom igrom u napadu i uspio čak stići na minimalan zaostatak (15;16), ali Sesvete nisu htjele samo tako ispustiti važnu pobjedu pred zimskom stankom. Igrači Daria Zrnića upregnuli su i serijom 5-0 u 52. minuti postavili 21:15 i tako riješili susret. Na kraju su Sesvete slavile 24:20 uz pet pogodaka Lovre Šprema i četiri gola Marka Mihaljevića, dok je vratarski tandem Totić-Mudrinjak upisao 12 obrana. Kod Karlovca najbolji su bili Patrik Mrljak i Andrej Obranović svaki s po četiri gola, a na vratima je Mateo Radočaj sakupio deset obrana.

MRK Metalac – RK Spačva Vinkovci 24:26 (10:13)

Šestom pobjedom u sezoni momci iz Vinkovaca zaključili su polusezonu u Premijer ligi. Na samom startu krenuli su dobro i poveli 5:2. Nekoliko trenutaka kasnije Metalac uspijeva stići na samo minus jedan, no Spačva se ponovno spretno odvaja i gotovo tijekom cijelog poluvremena održava prednost od dva do tri gola. Imao je Metalac priliku za dodatno smanjiti zaostatak pogotovo u trenutku pred kraj prvog dijela kada je Spačva uz golmana imala samo tri igrača na terenu. Na odmor se zahvaljujući vrataru Draženu Stojanoviću odlazi s +3 Spačve.

Drugo poluvrijeme donijelo je jednaku borbu na terenu u kojoj se Spačva nikako nije mogla dodatno odvojiti od Metalca, a sredinom drugog dijela utakmice Metalac uspijeva golovima Tonija Ezgete i Nikole Raiča izjednačiti na 18:18. Podjednako se igralo sve do posljednjih pet munuta susreta kada s dva uzastopna gola Spačva odlazi na +2 (22:24) i tu prednost drži sve do isteka 60. minute. Dino Vukušić sa sedam i Marko Vignjević sa šest pogodaka bili su najbolji kod Spačve, a Dražen Stojanović zaustavio je deset protivničkih lopti. Toni Ezgeta i Nikola Raič svaki s po sedam golova bili su najbolji kod Metalca, a David Henigman imao je 12 obrana.

GRK Varaždin 1930 – MRK Umag 25:23 (10:13)

Napetu i zanimljivu utakmicu odigrali su Varaždin i Umag u utakmici koja je uslijedila nakon susreta SEHA lige između Zagreba i Vojvodine. Bolje su otvorili gosti koji su kontrolirali cijelo prvo poluvrijeme. Umag počinje utakmicu s tri uzastopna pogotka, a do 16. minute vodi sa šest pogodaka (10:4). Umag su vodili Nikola Šolić i Lucian Bura koji su bili osobito raspucani. Ipak kako se poluvrijeme bližilo kraju Varaždinci su smanjivali razliku i na predah otišli sa zaostatkom od tri pogotka.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru Varaždina koji je malo po malo sustizao rezultat. prvo su preko Brune Vili Zobeca izjednačili u 36. minuti, a zatim u 49. pogotkom Brune Levaka došli do prvog vodstva u susretu. Jednom kada su stigli u rezultatsku prednost Dabrovi je više nisu ispuštali te su na kraju stigli do svoje sedme pobjede u ovoj sezoni. Levak je bio najbolji strijelac Varaždina s pet pogodaka, vratari Špikić i Meštrić obranili su 12 lopti. Šolić je bio najraspucaniji kod Umaga sa sedam pogodaka, a Dino Slavić skupio je 12 obrana.

RK Poreč – HRK Gorica 24:14 (12:5)

Sjajno prvo poluvrijeme donijelo je Poreču uvjerljvu pobjedu protiv neraspoložene Gorice. Pobjedom su Porečani ostali na jednom broju bodova kao i Dubrava, no zbog međusobnog omjera Dubrava ipak zauzima prvo mjesto i naslov jesenskog prvaka. U prvih 12 minuta utakmice vidjeli smo samo četiri pogotka i to na strani Poreča. Tek u 13. minuti Hrvoje Ceković zabija prvi za Goricu koja je u prvih 30 minuta zabila skromnih pet zgoditaka. S druge strane Poreču je na krilima raspoloženog vratar Morena Cara gradio svoju prednost i na odmor otišao s +7.

Gorica se nije uspjela probuditi ni u nastavku. Car je na vratima i dalje izvrsno branio. Gorica nije imala rješenja za raspoložene Porečane koji su, pokazat će se, svoju pobjedu zaradili već u prvom poluvremenu. Do visoke i uvjerljive pobjede Poreč je prevodio vratar Moreno Car koji je skupio čak 21 obranu. U polju za igru istaknuo se Ivan Filipović koji se u strijelce upisao devet puta. Po tri pogotka za Goricu u ovom su susretu zabili Josip Nedić, Davor Čavar i Tomislav Barišić.

Zagreb tijesno poražen od Szegeda na otvaranju Lige prvaka

Novu sezonu VELUX EHF Lige prvaka PPD Zagreb otvorio je u Osijeku gdje je ugostio mađarskog …