Home / Naslovna / Zagreb završio 2017. pobjedom nad Vojvodinom u SEHA-Gazprom ligi

Zagreb završio 2017. pobjedom nad Vojvodinom u SEHA-Gazprom ligi

U posljednjoj utakmici u 2017. godini, momčad PPD Zagreba je u Varaždinu svladala Vojvodinu 35:25 (16:14). U susretu 12. kola Vojvodina je pružila dobar otpor Zagrebu u prvih 30 minuta, ali nije uspjela napraviti novo izjednađenje nakon što su osvojili bod protiv Nexea.

Zlatko Saračević je od prve minute na teren poslao mlađu momčad koju su pojačali iskusni Josip Valčić i Damir Bičanić. U sastavu nije bilo Zlatka Horvata čije je mjesto zauzeo Josip Božić Pavletić. Mlađahni Zagreb brzo je prevladao početnu nervozu zbog koje je Vojvodina dobila šansu povesti s 3:1 u 3. minuti. Raspoloženi Bičanić predvodio je Zagrebaše u prvih 13 minuta sa svojih pet pogodaka.

Baš taj peti pogodak u 13. minuti donio je Zagrebu prednost od dva pogotka. Lavovi su nešto kasnije iskoristili seriju Vojvodinih grešaka i isforsiranih šuteva pa je Tin Kontrec u 18. minuti zabio za +4 (12:8). Devet minuta kasnije gosti uspijevaju gotovo potpuno uloviti priključak. Dva vezana gola Strahinje Stankovića dovela su Vojvodinu na samo gol zaostatka (14:13). Zagrebaši su se uspjeli do kraja poluvremena ipak uspjeli održati u vodstvu i na odmor otići s dva pogotka prednosti.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku domaća se momčad odvojila na pet pogodaka prednosti. Trener Vojvodine Dragan Kukić pozvao je minutu odmora, ali ni to nije zaustavilo Zagrebaše koji pogotkom Valentina Ravnića stižu do najveće prednosti u dotadašnjem dijelu susreta (21:15). Gosti su u nekoliko navrata smanjili zaostatak na četiri pogotka, ali Lavovi su u 51. minuti pogotkom Josipa Ereša došli na +7 (29:22) i definitivno riješili pitanje pobjednika u ovom susretu.

U posljednjih deset minuta igra Vojvodine se raspala pa je Zagreb na kraju došao do pobjede s dvoznamenkastom prednošću. Apsolutno prvo ime Zagreba u ovom susretu bio je Bičanić koji je postigao deset pogodaka. Stopostotan je bio Božić Pavletić koji se u strijelce upisao pet puta kao i Kontrec. U redovima Vojvodine posebno su istaknuli Milan Jovanović s osam i Stanković sa sedam pogodaka, dok je Todor Jandrić na vratima skupio 15 obrana.

SEHA-Gazprom liga, 12. kolo:

RK PPD Zagreb – RK Vojvodina 35:25 (16:14)

Hrvatske rukometašice poražene u susretu s Mađarskom

U dvoboju dvije poražene ekipe, bolju igru i prve bodove na Euru osvojile su Mađarice. …