Home / Novosti / Reprezentacije / Kadeti / Kadeti osvojili Međunarodni turnir ‘4 nacije’

Kadeti osvojili Međunarodni turnir ‘4 nacije’

Hrvatska kadetska reprezentacija iz Mađarske se vraća sa zlatnom medaljom. Na Međunarodnom turniru ‘4 nacije’, mladi hrvatski rukometaši slavili su nad Slovenijom (28:25), Mađarskom (23:20) i Norveškom (26:23) te s tri maksimalne pobjede osigurali prvo mjesto.

Norveška je s 2-0 otvorila utakmica, a do prvog gola Hrvatska stiže u trećoj minuti nakon što siguran biva Marin Sinčić. Na njega su se nadovezali još Marin Greganić i Domagoj Alilović i u kratkom vremenu preuzeli vodstvo nad Norvežanima. No, protivnici su uzvratili jednako i svojom 3- serijom prestigli Hrvate za 6:5 u desetoj minuti utakmice. Pet minuta gotov izjednačene igre u kojoj Norveška drži prednost od dva gola, a onda je krenula rapsodija Hrvatske – zahvaljujući dobroj obrani povezano je sedam napada uz pet pogodaka Marina Sinčića i Hrvatska u 23. minuti ima +5 (14:9) na semaforu.Do isteka 30. minute ta se prednost istopila na +3. Drugo poluvrijeme izabranici Borisa Lisice uvježbano su održavali prednost ne dopuštajući Norvežanima da se približe. Potvrda pobjede stigla je u 50. minuti kada je s tri uzastopna gola Mateo Maraš postavio 26:20, a do kraja utakmice Norveška je još zabila tri za konačnih 26:23.

Hrvatsku je do slavlja vodio Marin Sinčić s deset pogodaka, a po njih tri dodali su Domagoj Alilović i Mateo Maraš.

Juniori otputovali na Europsko prvenstvo u Celje

Hrvatska muška juniorska reprezentacija otputovala je u Sloveniju na Europsko prvenstvo koje se održava od …