Home / Naslovna / Nexe i Gorenje podijelili bodove u SEHA-Gazprom Ligi

Nexe i Gorenje podijelili bodove u SEHA-Gazprom Ligi

U prvoj službenoj utakmici u 2018. godini rukometaši Nexea otišli su na gostovanje u Velenje kod Gorenja. U izjednačenoj utakmici našičani su imali vodstvo u drugom dijelu, ali u završnici ga nisu uspjeli zadržati te su podijelili bodove s Gorenjem.

Susret je bio veoma izjednačen u prvih 30 minuta. Tek u 13. minuti Rok Golcar postiže gol za 7:5 i prvo vodstvo Gorenja od dva razlike. Rukometaši Hrvoja Horvata su pokušavali sustići zaostatak, ali to im je za rukom pošlo tek četiri minute prije kraja prvog dijela. Zabio je Mario Tomić za 11:11. U tih zadnjih nekoliko minuta igralo se gol za gol, ali posljednji je s istekom 30. minute zabio Marko Buvinić i omogućio Nexeu da na odmor ode s minimalnom prednošću.

Prvih nekoliko minuta nastavka igralo se gol za gol, ali onda su Našičani poveli s dva pogotka. Međutim, Gorenje je ponovo poravnalo rezultat na 19:19. Ipak, serijom od tri pogotka u 43. minuti Nexe se odvaja na 22:19. Stvorenu prednost čuvali su do 56. minute kada je Rok Ovnicek zabio za 26:26.

Do kraja utakmice niti jedna momčad se nije uspjela rezultatski odvojiti pa je susret završio podjelom bodova. Marin Šipić zabio je šest pogodaka i bio najbolji strijelac, dok je Perica Lelić skupio deset obrana. Klemen Ferlin je na vratima Gorenja obranil 13 udaraca, a najefikasniji u polju bio je Žarko Pejović sa šest postignutih pogodaka.

SEHA-Gazprom League, 13. kolo:

RK Gorenje Velenje – RK Nexe 30:30 (13:14)

Zagreb tijesno poražen od Szegeda na otvaranju Lige prvaka

Novu sezonu VELUX EHF Lige prvaka PPD Zagreb otvorio je u Osijeku gdje je ugostio mađarskog …