Nexe do prve pobjede u skupini EHF kupa protiv Cocksa

10

Odličnom igrom u drugom poluvremenu rukometaši Nexea pobijedili su finski Riihimaki Cocks i stigli do svoje prve pobjede u ovoj sezoni grupne faze EHF Kupa. Pred domaćim navijačima Gromovi su nadjačali finskog prvaka s 31:24 (16:16) i upisali prva dva boda u skupini C gdje su drugi s jednakim brojem bodova kao slovenski Koper.

Nakon početnih 2:2 prvi na +2 odlaze gosti iz Finske pogotkom Jana Robina Sjömana nakon deset minuta igre. Tri minute kasnije Saša Barišić Jaman s Nexeove polovice pogađa u praznu mrežu Cocksa i donosi izjednačenje. Nije dugo trebalo da Gromovi dođu i do svog prvog vodstva najviše zahvaljujući dobroj obrani.

Aljaž Lavrič u 16. minuti zabija za 8:7 i to minimalno vodstvo Nexe je čuvao u idućih deset minuta. Međutim, nedostajalo je još malo koncentracije u obrani da bi poveli s većom razlikom pa su prve iduće greške Finci znali iskoristili. Viktar Zajcev u 26. minuti vraća Cockse u vodstvo (13:12). Do kraja poluvremena se igralo gol za gol te se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom 16:16.

Iako je na početku nastavka izgledalo dobr za Nexe koji je poveo, nakon šest minute igre i s dva igrača više na terenu primili su dva gola koja su Fince vratila u rezultatski plus (19:18). No, minutu kasnije s dva brza gola Marka Buvinića Gromovi se vraćaju u vodstvo. Barišić Jaman sa svoja dva uzastopna pogotka u 42. minuti dovodi Nexe na +3 (23:20) po prvi put u susretu.

Cocksi su zatražili time-out, ali im ni to nije pomoglo. Barišić Jaman i Buvinić u 47. minuti dovode Našičane na 26:20 čime su im širom otvorilj put prema prvoj pobjedi u skupini. Povisili su svoju prednost i na sedam razlike deset minuta do kraja i praktički riješili pitanje pobjednika.

U posljednjim minutama priliku su dobili mlađi igrači, ali rezultat nije trpio. Nexe je na kraju stigao do uvjerljive pobjede do koje su ga vodili Barišić Jaman s devet i Buvinić s osam pogodaka. Po četiri pogotka kod Cocksa zabili su Teemu Tamminen i Nico Rönnberg.

Susret trećeg kola skupine C Nexe će igrati u gostima 24. veljače s početkom u 15 sati protiv Kopera.