Home / Europska natjecanja / EHF Kup / Našičani do druge pobjede u skupini EHF kupa

Našičani do druge pobjede u skupini EHF kupa

Našički Nexe je u sklopu trećeg kola skupine C EHF kupa otputovao u Koper gdje ga je čekala istoimena momčad predvođena trenerom Veselinom Vujovićem. Nakon tijesnog poraza od Frisch Auf!Göppingena i pobjede nad finskim Cocksom, rukometaši Hrvoja Horvata u Sloveniju su otišli po pobjedu koja bi im donijela sigurnost za prolaz skupine. Iako je Koper mnogo bolje ušao u susret, do kraja prvog poluvremena je Nexe je pokazao bolju igru. Mali preokret se dogodio u nastavku utakmica, ali na kraju je Nexe ipak pobjegao u prednost i osigurao dva boda.

Nakon početnih 1:1 zaredali su se promašaji na obje strane pa se za novi gol čekalo sve do šeste minute kada post prekida Aleks Vlah za 2:1. Iako je Nexe bo u egalu, 5-1 obrana Slovenaca je počela mučiti Našičane i tjerale ih na pogreške u napadu. Koper je to iskoristio za stvaranje prednosti i serijom 3-0 preko Marka Matijaševića, Tilena Sokolića i Grege Krešića postavio 6:3, da bi u 13. minuti to bilo i +4.

Nakon toga, Nexe kao da se probudio iz sna, posložio je obranu i uzvratio Slovencima, dok je i u napadu bio puno sigurniji te je uz pomoć Ante Gadže i Saše Barišić Jamana do 20. minute vratio Nexe u egal (9:9). Taman u vrijeme kad je Nexe dolazio do prve prednosti, Aljaž Lavrič zarađuje treće isključenje i s crvenim kartonom napušta teren. No, to nije poremetilo Nexe i igrom bez vratara hrvatski doprvak je prešao u vodstvo 12:11, a kasnije dobrim reakcijama stigao i do +3 s kojim je otišao na odmor.

Nexe je u jednakom ritmu nastavio igrati i u nastavku susreta te je u prvih 12. minuta nastavio dobro čitati obranu Kopera i cijelo vrijeme držati tri do četiri pogotka prednosti. Zaredali su se potom golovi s obje strane i Koper u 46. minuti preko Žige Smolnika stigao je na minus dva (22:20). Nova greška dogodila se Nexeu u 51. minuti i loptu spretno odnose domaći igrači kako bi smanjili na samo pogodak zaostatka i to uspijevaju zgoditkom na prazan gol (26:27).

Nervoza u napadu preslikala se na obranu pa je Koper uspio i izjednačiti, no Barišić Jaman je vratio na 28:27. I tada je krenula velika borba u posljednjih šest minuta, Smolniku Pilipović brani sedmerac, a na drugoj strani Vedran Zrnić po četvrti put pronalazi put do mreže za +2 (29:27), a u samom finišu susreta više koncentracije i znanja pokazali su Našičani koji su upisali još dva gola za konačnih 31:27.

Nexe je do slavlja vodio Saša Barišić Jaman s deset pogodaka, a sedam je dodao Patrik Leban. Kod Kopera se istaknuo Adam Bratković sa sedam postignutih zgoditaka, a njih šest upisao je Aleks Vlah.

Sljedeći susret EHF kupa Nexe igra protiv istog suparnika, a utakmica je na rasporedu 4. ožujka u 18 sati u ŠD kralj Tomislav u Našicama.

EHF kup, skupina C, 3 kolo:

RD Koper – RK Nexe 27:31 (13:16)

RD Koper: Dolenec 1, Gržentić 2, Vlah 6, Krečić 2, Matijašević 1, Kocjančić, Postogna, Moljk, Zugan 1, Rapotec, Smolnik 4, Sokolić 3, Guček, Sever, Planinc, Bratković 7
Trener: Veselin Vujović

RK Nexe: Lelić, Pilipović; Šipić 4, Gadža 1, Leban 7, Eter 3, Zrnić 4, Mrđenović, Barišić Jaman 10, Manci Mičević, Buvinić 1, Jurić Grgić, Lavrič, Tomić 1, Brumen
Trener: Hrvoje Horvat

Juniori otputovali na Europsko prvenstvo u Celje

Hrvatska muška juniorska reprezentacija otputovala je u Sloveniju na Europsko prvenstvo koje se održava od …