Home / Europska natjecanja / EHF Liga prvaka / Poraz Zagreba kod Szegeda u Ligi prvaka

Poraz Zagreba kod Szegeda u Ligi prvaka

Ozljedama načet Zagreb poražen je na gostovanju kod Szegeda u 13. kolu VELUX EHF Lige prvaka. Iako su Zagrebaši odigrali odlično prvo poluvrijeme, nisu u idućih 30 minuta uspjeli odigrati na istom nivou što je Szeged kaznio i na kraju slavio 30:28.

Prvih desetak minuta gledali smo vrlo izjednačen susret u kojem se igralo gol za gol. Prvu dekoncentraciju Szegeda u obrani kaznio je Zlatko Horvat koji u 12. minuti zabija za 6:4 i prvih +2 u susretu. Da nastavlja u istom ritmu kao iz prošle utakmice potvrdio je i Urh Kastelic koji je Stefanu Sigurmannssonu obranio sedmerac. To je bio početak sjajne serije Zagreba u kojoj Tin Kontrec i Horvat s igračem manje u 18. minuti dovode svoju momčad na +4 (10:6).

Prisililo je to Juan Carlos Pastora na time-out koji je malo probudio svoje rukometaše pa su s dva uzastopna pogotka smanjili na 8:10. No, opet se ukazao Kastelic svojom drugom obranom sedmerca Sigurmannsonu i gurnuo Zagreb u šansu da se ponovo vrati u osjetniju rezultatsku prednost. Na ruku im je išlo i isključenje Bencea Banhidija koje su sjajno iskoristili i u 27. minuti šestim pogotkom Horvata povećali svoju prednost na pet razlike (14:9). Do kraja poluvremena Szeged je preko Staša Skubea smanjio na minus četiri te se s 15:11 za Zagreb otišlo na odmor između dva poluvremena.

Zagreb je preko pet minuta čekao na prvi pogodak u nastavku. Za to vrijeme Szeged postiže dva vezana pogotka i lovi priključak na samom početku drugog poluvremena. Najviše problema Zagrebu je stvarao Mario Šoštarić koji je vukao mađarsku momčad i doveo ju na pogodak zaostatka u 40. minuti. Zagreb je imao problema u obrani i napadu, a u igri ih je držao raspoloženi Horvat koji je s pozicije desnog vanjskog zabijao preko obrane domaće momčadi.

U 45. minuti Zlatko Saračević na teren šalje Davida Miklavčića kojemu je ovo prva utakmica nakon dugotrajne ozljede ramena. Miklavčić je odmah u prvom napadu zabio i na najbolji način se vratio rukometu. No, nakon što je Jose Manuel Sierra obranio šut Domagoja Pavlovića, u 47. minuti Banhidi zabija za izjednačenje (22:22).  Dvije minute kasnije Šoštarić iz sedmerca donosi Szegedu prvo vodstvo u utakmici. Zagrebaši su držali priključak i poravnavali rezultat, ali u 55. minuti Valentino Ravnić zabija za povratak Lavova u minimalno vodstvo.

U samoj završnici pri rezultatu 27:27 Zagreb je ostao bez dva igrača manje i time si izuzetno zakomplicirao utakmicu. Šoštarić je bio nepogrješiv s linije sedam metara i u 58. minuti zabio za novo vodstvo Szegeda 28:27. Idući napad Saračevićevi rukometaši nisu iskoristili pa je Sierra nakon obrane zabio gol u praznu mrežu Zagreba za +2 (29:27).

Nedovoljno vremena ostalo je Zagrebu da barem poravna rezultat pa su dva boda ostala u Szegedu. Sjajni Zlatko Horvat zabio je 12 pogodaka, dok je Bičanić dodao četiri. Šoštarić je u dresu Szegeda zabio devet pogodaka, a šest je dodao Banhidi.

Zagreb će se za prolazak u osminu finala (pod uvjetom da Wisla ne pobijedi RN Löwen) boriti protiv švedskog Kristianstada u nedjelju, 4. ožujka, u Areni Zagreb s početkom u 17 sati. Prije tog susreta očekuje ih ogled SEHA-Gazprom lige protiv Vardara. Taj susret na rasporedu je u utorak, 27. veljače, u Sutinskoj vreli od 20:30.

VELUX EHF Liga prvaka, skupina A, 13. kolo:

MOL-Pick Szeged – PPD Zagreb 30:28 (11:15)

MOL-Pick Szeged: Sierra 2, Šego; Sršen 3, Källman 3, Bodo, Sigurmannsson, Fekete, Zubai, Balogh, Skube 5, Blažević, Hegedus, Šoštarić 9, Rodriguez, Banhidi 6, Žitnjikov 2.
Trener: Juan Carlos Pastor

PPD Zagreb: Jović, Kastelic; Mrakovčić, Lučin, Božić Pavletić 1, Kontrec 3, Vori, Marković 1, Horvat 12, Šušnja 1, J. Valčić, T. Valčič, Miklavčić 1, Ravnić 3, Bičanić 4, Pavlović 2.
Trener: Zlatko Saračević

Zagreb bez pobjede na gostovanju kod Celja u Ligi prvaka

Nakon pobjede u Areni Zagreb u sedmom kolu Lige prvaka, u uzvratnom susretu u Zlatorog …